FS Rozmarija absolvoval turné po Čechách

10.06.2008 Prešov

FS Rozmarija pri ABC CVČ sa vrátil 2.6.2008 z koncertného turné z Čiech, z 2-och prekrásných Moravských miest Valašského Měziřičí a Rožnova pod Radhoštěm.
V malebnom prostredí Rožnovského skanzemu s premiérovým programom „Chudobní s najcitlivejšou dušou na svete“ vystupoval spolu so speváčkami FS Železiar aj s1 tanečným párom z tohto súboru. Popri javiskových vystúpeniach si hudobníci zahrali v „Hospúdkách“ spolu s známymi muzikantmi zo Šmykne a Haladryje z Moravy.
Tieto úžasné spojenia umeleckých telies, ktoré vyústili do nádherných umeleckých zážitkov, sledovalo množstvo ľudí nielen z celých Čiech, ale aj turisti z celého sveta. A mladí Prešovčania spoznali úžasných Košičanov. A to všetko vďaka človeku z hľadiska, ktorého očarila ľudová kultúra z východu a jej originálna prezentácia.
Po týchto pozitívných zážitkoch pokračuje FS Rozmarija v šírení ľudových tradícií v Čechách, kde vo štvrtok 12.6. odchádza do Plzne na Medzinárodný folklórny festival UNESCO organizovaný pod záštitou CIOFF „ Plzeň 2008“ a bude reprezentovať nielen mesto Prešov, ale ja Slovensko, s temperamentnými a zábavnými choreografiami z regiónu Šariš, Zemplín a Abov aj s novým experimentom zmiešania folklóru s popom, ktorú môžu Prešovčania zhliadnuť aj na pešej zóne v Prešove 20.6.v dopoludňajších hodinách, pri príležitosti Dňa polície a boja proti drogám.

Dana Kovalčiková
 

Vyberte región