PREHNAL TO: Muž jazdil bez VODIČÁKU a navyše aj OPITÝ

23.01.2018 Bratislava

Bratislava 23. januára (TASR) - Bratislavčan bez vodičského preukazu jazdil napriek zákazu a opitý. V prípad preukázania viny môže ísť do väzenia až na dva roky. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Policajti sa pokúšali zastaviť 41-ročného Gabriela, ktorý šoféroval Mercedes, krátko po jednej hodine ráno. Ten však nereagoval. "Zvýšil rýchlosť a začal unikať v smere do Senca. S vozidlom zastal až v meste Senec, z vozidla vystúpil a dal sa na útek," opísal Szeiff.

Polícia ho zadržala a preverila, či pred jazdou nepil. Pri dychovej skúške mu namerali 0,49 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,02 promile.

"Následnou lustráciou bolo zistené, že vodič viedol vozidlo aj napriek uloženému zákazu činnosti viesť motorové vozidlá a zároveň nie je držiteľom vodičského oprávnenia," doplnil Szeiff.

Vodič čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. "Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom" konaní. V prípade preukázania viny hrozí za uvedené konanie trest odňatia slobody až na dva roky," uviedol Szeiff.
 

Vyberte región