Opooziční poslanci sú nespokojní s prípravou rokovaní zastupiteľstva

12.06.2008 Prešov

Prešov 12. júna (TASR) - Opoziční poslanci prešovského mestského zastupiteľstva z klubu KDH-SDKÚ-DS predniesli v rámci interpelácií niekoľko sťažností, ktoré sa týkali predovšetkým prípravy zasadnutí mestského parlamentu.
Sťažovali sa najmä na oneskorené dodávanie materiálov a vyčítali predkladateľom nedostatočné zdôvodňovanie návrhov. Dôvodom sťažnosti poslancov bolo aj dnešné nedodanie materiálov k návrhom na rozpočtové opatrenia v súvislosti s výstavbou bazéna a návrh na zmenu zmluvy ohľadom letného kúpaliska Delňa.
\"Zastupiteľstvo sa pripravuje tak, že dostaneme sedem dní dopredu príslušné materiály. My dnes máme schvaľovať program, na ktorý sme ešte materiály nedostali. Je absurdné, aby sme rozhodovali o peniazoch daňových poplatníkov, keď ani nevieme, aké zmeny rozpočtu prídu, \" uviedol pred schvaľovaním programu zastupiteľstva podpredseda opozičného klubu Juraj Hurný. Podľa Hurného dostávajú poslanci materiály neskoro a častokrát nemajú možnosť dokumenty dostatočne preštudovať.
Poslanec Vasiľ Janko (SDKÚ-DS) žiadal počas interpelácií primátora Pavla Hagyariho, aby vyvodil zodpovednosť voči príslušným zamestnancom, ktorých úlohou je pripravovať materiály na zastupiteľstvo. Dokonca vyzval primátora, aby odvolal prednostu MsÚ Jozefa Višňovského.
\"Myslím, že tie emócie sú zbytočne silné, pretože to, čo sme predkladali dnes, je len návrh rozpočtových opatrení v súvislosti s výstavbou bazéna, ale toto môžeme prerokovať aj o týždeň. Bol pripravený návrh na zmenu zmluvy ohľadom Delne, pretože dosť neskoro vyšli podmienky európskych fondov a je potrebné pružne reagovať. Tie materiály boli pripravené, ale konkrétna úradníčka ich zabudla rozdať, \" uviedol Hagyari.
 

Vyberte región