Martin vyradil v 2. kole v Quite svetovú desiatku Carrena Bustu

09.02.2018 Celý región

Quito 9. februára (TASR) - Slovenský tenista Andrej Martin sa prebojoval už do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v ekvádorskom Quite. V 2. kole po výbornom výkone nečakane vyradil nasadenú jednotku a svetovú desiatku Španiela Pabla Carrena Bustu za 65 minút hladko 6:4, 6:2. Po prvý raz v kariére získal skalp hráča z Top ten, Carreno Busta je vlaňajší semifinalista US Open.

"Bol to už môj tretí zápas v Quite, keďže som musel absolvovať aj kvalifikáciu a to bola moja výhoda. Kľúčom k víťazstvu bolo, že som bol už zvyknutý na tunajšie podmienky, hralo sa mi v nich veľmi dobre," citovala oficiálna stránka ATP slová Martina, ktorý v dueli o postup do semifinále nastúpi v piatok o 19.30 h proti Francúzovi Corentinovi Moutetovi.

“Teším sa, že som proti Carrenovi Bustovi potvrdil stúpajúcu formu a pohodu na tomto turnaji. Je to prvý veľký skalp v mojej kariére, vyradil som hráča z TOP 10. Avšak turnaj sa ibe teraz začína," uviedol prostredníctvom facebooku slovenský daviscupový reprezentant, ktorého životným úspechom na ATP Tour je doposiaľ postup do finále na antuke v chorvátskom Umagu v lete 2016.

Dvojhra - 2. kolo:

Andrej MARTIN (SR) - Pablo Carreno Busta (1-Šp.) 6:4, 6:2
 

Vyberte región