Začal Folklórny Prešov 2008

26.06.2008 Prešov

Dnes o 15:00 začal prehliadkou folklórnych súborov a skupín regiónu Šariš Folklórny Prešov 2008. Organizátorom festivalu je Mesto Prešov.
Spoluorganizátori :
Armádne folklórne združenie Trenčín
Kultúrne a metodické centrum OS SR Trenčín
MO Matice slovenskej Prešov
Prešovské kultúrne a spoločenské združenie
Park kultúry a oddychu Prešov

Program festivalu:

26.júna (štvrtok) – pešia zóna, pred ĽB, prehliadka folklórnych súborov a skupín regiónu Šariš
15.00 – FS ŠARIŠAN PRI PKO PREŠOV
15.30 – SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE II. ROČ. FESTIVALU „ FOLKLÓRNY PREŠOV 2008“
15.35 - FS ŠARIŠANČEK PRI PKO PREŠOV
15.50 - DETSKÝ FS ČIPEČKA PRI ZŠ A GYMNÁZIU SV. MIKULÁŠA
16.05 - DETSKÝ FS HERMANČEK PRI OBECNOM ÚRADE HERMANOVCE
16.15 - FS KAMIENOK PRI ZŠ ABRANOVCE
16.35 - JAVORINA PRI MO MS V MALOM ŠARIŠI
16.45 – MLÁDEŽNÍCKY FS ŠARIŠ PRI ZUŠ M. MOYZESA
17.05 - MÁRIA TRIŠČOVÁ – ĽUDOVÉ ROZPRÁVANIE
17.15 - FS ŠARISKÉ GAVAĽIRE – MUŽSKÁ SPEVÁCKA SKUPINA PRI MO MS VO VEĽKOM ŠARIŠI
17.25 - FS ZÁBORSKÝ ZO ŽUPČIAN PRI OBECNOM ÚRADE A MO MS V ŽUPČANOCH
17.45 - FS KAPUŠANČAN PRI OBECNOM ÚRADE KAPUŠANY
18.05 - SÓLISTKA ĽUDOVÉHO SPEVU ANNA SERVICKÁ – HUDOBNÝ DOPROVOD ĽH PREŠOVČAN
18.20 – ĽUDOVÁ HUDBA PREŠOVČAN
Prehliadka zahraničných folklórnych súborov - hostia festivalu Cassovia Fest Košice
19.00 - SLOVÁCKY SÚBOR LÚČKA, SVATOBOŘICE - MISTŘÍN, ČESKÁ REPUBLIKA
19.40 - KOLEKTÍV ĽUDOVÉHO TANCA UMCS, ĽUBLIN - POĽSKO
20.20 - SÚBOR ĽUDOVÝCH TANCOV SHAVLEGO, TBILIS I- GRUZÍNSKO
21.00 - ZÁVER

27. júna (piatok) – pešia zóna

Prehliadka FS partnerských miest Prešova
Pred DJZ:
14.00 – 15.00 - FS SADECZOKI, NOWY SACZ – POĽSKO

Na ul. Hlavnej, pred ĽB:
14.00. – 15.00 - TANEČNÝ SÚBOR SZABOLCS, NYÍREGYHÁZA – MAĎARSKO

Pred MsÚ:
14.00 – 15.00 - ŠTUDENTSKÝ SPEVÁCKY A TANEČNÝ SÚBOR KARPATY, RZESZOW – POĽSKO

Pred VÚB:
14.00 – 15.00 - SPEVÁCKA A TANEČNÁ SKUPINA OPANAK – SRBSKO

Pri sv. Trojici
14.00 – 15.00 - FS DÚBRAVA, PREŠOV

16.00 – 21.00
Prehliadka domácich DFS, FS, ĽH a sólistov
Prehliadka FS z partnerských miest Prešova

Hlavná ul. , pred ĽB:
16.00 - FS ŠARIŠ PRI ZUŠ M. MOYZESA, PREŠOV
16.30 - DETSKÝ FS DÚBRAVIENKA, PREŠOV
17.00 - DETSKÝ FS ŠARIŠANČEK, PREŠOV
17.30 - PODDUKELSKÝ UMELECKÝ ĽUDOVÝ SÚBOR, PREŠOV
18.00 - SÓLISTKA ĽUDOVÉHO SPEVU ANNA SERVICKÁ, HUDOBNÝ DOPROVOD: IGOR KRETA
18.20 - SPEVÁCKA FS SADECZOKI, NOWY SACZ – POĽSKO
19.00 - TANEČNÝ SÚBOR SZABOLCS, NYÍREGYHÁZA – MAĎARSKO
19.40 - ŠTUDENTSKÝ SPEVÁCKY A TANEČNÝ SÚBOR KARPATY, RZESZOW – POĽSKO
20.20- SPEVÁCKA A TANEČNÁ SKUPINA OPANAK – SRBSKO
21.00 - ZÁVER

28. júna (sobota) – pešia zóna a mestské časti
Prehliadka FS partnerských miest v mestských častiach Prešova

Ul. Hlavná, pred ĽB:
10.00 – 10.30 - TANEČNÝ SÚBOR SZABOLCS, NYÍREGYHÁZA – MAĎARSKO

Pred OD KAUFLAND:
10.00 – 10.30 - FS SADECZOKI, NOWY SACZ – POĽSKO

Pred ZOC MAX:
10.00. – 10.30 –SPEVÁCKA A TANEČNÁ SKUPINA OPANAK – SRBSKO

Pred OC ŠVÁBY:
FS DÚBRAVA, PREŠOV

Pred HYPER TESCOM:
10.00 – 10.30 - ŠTUDENTSKÝ SPEVÁCKY A TANEČNÝ SÚBOR KARPATY, RZESZOW – POĽSKO

12.30 – 13.00
Koncert vojenskej hudby OS SR
Pred DJZ

13.00 – 14.00
Sprievod domácich, zahraničných FS a FS Ozbrojených síl SR od DJZ po ul. Hlavnú
FS ROZMARIJA, PREŠOV
FS ŠARIŠ PRI ZUŠ M. MOYZESA
DETSKÝ FS DÚBRAVIENKA, PREŠOV
FS DÚBRAVA
FS BORIEVKA – KOŠICE
DETSKÝ FS TURIEC – MARTIN
DETSKÝ FS RADOSŤ – TRENČÍN
MUŽSKÁ SPEVÁCKA SKUPINA FURMANE – TREBIŠOV
FS FATRAN – MARTIN
FS BUKOVINKA- BRAVÄCOVO
MUŽSKÁ SPEVÁCKA SKUPINA SUCHE KARKI – PREŠOV
FS KARPAŤANIN – PREŠOV
FS VÁH – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
ŠTUDENTSKÝ SPEVÁCKY A TANEČNÝ SÚBOR KARPATY, RZESZOW – POĽSKO
TANEČNÝ SÚBOR SZABOLCS, NYÍREGYHÁZA – MAĎARSKO
FS SADECZOKI, NOWY SACZ – POĽSKO
SPEVÁCKA A TANEČNÁ SKUPINA OPANAK – SRBSKO

14.00 – 17.00
Prehliadka FS Ozbrojených síl SR
Ul. Hlavná, pred ĽB
14.00 – 14.20 - FS BORIEVKA – KOŠICE
14.20 – 14.40 - DETSKÝ FS TURIEC – MARTIN
14.40 – 15.00 - DETSKÝ FS RADOSŤ – TRENČÍN
15.00 – 15.20 - MUŽSKÁ SPEVÁCKA SKUPINA FURMANE – TREBIŠOV
15.20 – 15.40 - FS FATRAN – MARTIN
15.40 – 16.00 - FS BUKOVINKA- BRAVÄCOVO
16.00 – 16.20 - MUŽSKÁ SPEVÁCKA SKUPINA SUCHE KARKI – PREŠOV
16.20 – 16.40 - FS KARPAŤANIN – PREŠOV
16.40 – 17.00 - FS VÁH – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

18.00 – 20.30
Galaprogram II. roč. festivalu „ Folklórny Prešov 2008“
Ul. Hlavná, pred ĽB

18.00 - MODERÁTORKA
18.05 – 18.10 – DETSKÝ FS RADOSŤ, TRENČÍN /TANEC 5´ )
18.10 - 18.22 - SÓLISTKA ĽUDOVÉHO SPEVU ANNA SERVICKÁ, HUDOBNÝ DOPROVOD: IGOR KRETA ( 3 PIESNE 12´ )
18.25 - 18.33 - FS BUKOVINKA- BRAVÄCOVO ( 8 ´ )
18.35 – 18. 43 - FS KARPAŤANIN, PREŠOV ( 8 ´)
18.45 – 18.57 - FS SADECZOKI, NOWY SACZ – POĽSKO ( 12´ )
19. 00 – 19.12 - FS ROZMARIJA, PREŠOV ( 12 ´ )
19.15 – 19.27 - MSSK ULEJ A ŽSSK ROZMARIJA, PREŠOV ( 3 PIESNE – 12 ´ )
19.30 – 19.38 - FS FATRAN – MARTIN ( TANEC, SPEV 8 ´ )
19.40 – 19.42 - TANEČNÝ SÚBOR SZABOLCS, NYÍREGYHÁZA – MAĎARSKO ( 12 ´ )
19.45 – 19.53 - FS DÚBRAVA, PREŠOV ( TANEC, SPEV 8 ´ )
19.55 – 20.07 - ŠTUDENTSKÝ SPEVÁCKY A TANEČNÝ SÚBOR KARPATY, RZESZOW – POĽSKO
( 12 ´ )
20.10 – 20.22 - SPEVÁCKA A TANEČNÁ SKUPINA OPANAK – SRBSKO ( 12 ´)
20.25 - ZÁVER

!!! OD 21.00 ĽUDOVÁ VESELICA VŠETKÝCH ZÚČASTNENÝCH SÚBOROV A HOSTÍ FESTIVALU NA FC OZEX – SOLIVAR, PREŠOV
( ODVOZ SÚBOROV ZABEZPEČENÝ AUTOBUSMI Z UL. HLAVNEJ , PRED ĽB, OD 20.00 H NA FC OZEX, SOLIVAR)

29. júna (nedeľa)

9.00 – 10.00
Svätá omša s účasťou domácich a zahraničných FS
( V kostole sv. Mikuláša)
SPEVÁCKA A TANEČNÁ SKUPINA OPANAK – SRBSKO
DETSKÁ FOLKLÓRNA SKUPINA RADOSŤ- TRENČÍN
FS DÚBRAVA, PREŠOV

15.00 – 17.00
Prehliadka FS – zahraniční hostia festivalu Cassovia Fest Košice a domáce súbory

Hlavná ul. , pred ĽB
15.00 – 15.30 - SLOVÁCKY SÚBOR LÚČKA, SVATOBOŘICE- MISTŘÍN, ČESKÁ REPUBLIKA
15.30 – 16.00 - SPEVÁCKA A TANEČNÁ SKUPINA OPANAK – SRBSKO
16.00 – 16.30 - ŠTUDENTSKÝ SPEVÁCKY A TANEČNÝ SÚBOR KARPATY, RZESZOW – POĽSKO
16.30 – 17.00 - RÓMSKY TANEČNÝ SÚBOR ROMAFEST, TIRGU MUREŠ - RUMUNSKO
 

Vyberte región