Začal sa 5. ročník festivalu Orange Music Summer Domaša

04.07.2008 Celý región

Domaša/Holčíkovce 4. júla (TASR) - V areáli rekreačného strediska vodnej nádrže Domaša Eva-Holčíkovce dnes napoludnie odštartovali piaty ročník dvojdňového festivalu Orange Music Summer Domaša.
\"Festival je súčasťou oficiálneho otvorenia letnej turistickej sezóny v zóne, ktorú rekreanti už roky nazývajú zelenou perlou východu. Našťastie sa doposiaľ nenaplnili predpovede meteorológov, takže neprší, je príjemne pod mrakom, zábava je v plnom prúde, \" uviedol dnes pre TASR starosta obce Michal Flešár. Dodal, že samospráva spolu s ďalšími organizátormi sa podieľala na príprave festivalu a postarala sa aj o to, aby rekreantom a dovolenkárom, ale aj návštevníkom samotného festivalu nič nechýbalo. Okrem dobrej pohody majú k dispozícií aj množstvo stánkov s občerstvením. Do strediska premáva kyvadlová doprava, pripravené sú aj odstavné parkovacie plochy.
Počas najväčšieho východoslovenského letného hudobného festivalu sa predstaví viac ako 50 hudobných skupín a 200 účinkujúcich. Festival ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej populárnej hudby. V priebehu dnešného festivalového dňa sa predstavia skupiny Desmod, Polemic, No Name, Tublatanka, Zdenka Predná, Komajota a pod. Druhý festivalový deň bude patriť vystúpeniam Anety Langerovej, Pehe, skupine Horkýže Slíže, Hexu, Zuzane Smatanovej, Petrovi Cmoríkovi a ďalším. Úvod každého dňa patrí talentovaným skupinám z regiónu. O tanečné finále sa postarajú špičkoví dídžeji Fun Rádia v populárnom Cafe del Fun.
Počas festivalu spolupracuje samospráva s políciou na udržaní poriadku a bezpečnosti návštevníkov Domaše.
Holčíkovská samospráva sa pred otvorením letnej turistickej sezóny postarala o bežnú údržbu rigolov, pláži, miestnych komunikácií až po rekonštrukcie niektorých sociálnych zariadení. Do úpravy a rekonštrukcií investovala do 300.000 Sk (9909 eur).
 

Vyberte región