Pri prameni Smokoveckej kyselky dnes otvorili Tatranské kultúrne leto

05.07.2008 Poprad

Vysoké Tatry 5. júla (TASR) - Tatranské kultúrne leto, ktoré ponúkne domácim i návštevníkom Vysokých Tatier takmer polstovku rôznych programov, otvorili dnes v Starom Smokovci.
\"Prológom bola piatková show v 7-míľových čižmách. Dnešné slávnostné otvorenie Tatranského kultúrneho leta a zároveň letnej turistickej sezóny sa konalo na kultovom mieste všetkých Tatrancov - pri prameni Smokoveckej kyselky, \" uviedol pre TASR vedúci odboru kultúry a športu Mestského úradu Vysoké Tatry Ján Bendík. Úvod programu patril tradičnému posväteniu prameňa. Organizátori slávnosti potom predstavili najnovšie číslo časopisu Země světa, ktoré je monotematicky venované Vysokým Tatrám. V chladnom počasí zabávala prítomných podtatranská folková skupina HUPS.
V ponuke tohtoročného Tatranského kultúrneho leta je 47 programov, medzi nimi päť festivalových. V prvú júlovú nedeľu sa predstavia v jazdeckom areáli v Tatranskej Lomnici country skupiny Longhorns, Poniklec, The Colt či Chris Helton\'s Country Wagon. V tretí júlový piatok odštartuje piaty ročník tatranského divadelného festivalu pod šírym nebom nazvaného Stretnutia. V závere júla je na programe Medzinárodný festival outdoorových filmov. August bude v znamení Opernfestu a multižánrového festivalu Park\'s not dead, ktorý v uplynulých rokoch úspešne rozbehlo Občianske združenie Skala z Tatranskej Lomnice.
\"V porovnaní s vlaňajškom bude možno o niečo menej podujatí, ale sústredili sme sa na špičkových účinkujúcich. Predstavia sa napríklad českí Medvědi, slovenská folková skupina Oli(Lu – PLEBS, ktorá má korene v Tatrách, James Evans Band, Bucinatores Excelsi, Cigánski diabli či Žobráci s Michalom Hudákom, \" zdôraznil Bendík.
 

Vyberte región