Slovensko sa prvýkrát zapojí do Svetového dňa stolného tenisu

03.04.2018 Bratislava

Bratislava 3. apríla (TASR) - Prostredníctvom Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ) sa Slovensko v roku 2018 premiérovo zapojí do Svetového dňa stolného tenisu, ktorý pripadá na 6. apríla. Ambasádorkou projektu na Slovensku je bývalá československá reprezentantka Alica Chladeková-Grofová. Vo svete sa tento deň slávi od roku 2015.

Cieľom slovenského projektu v rámci Svetového dňa stolného tenisu je podporiť športovanie detí pravidelným hraním stolného tenisu na školách a v rodinách a osloviť čo najširšie masy ľudí všetkých vekových kategórií. Medzi ďalšie ciele patria výzva pre ľudí, aby stolný tenis zaradili medzi športové aktivity, ktoré tvoria súčasť zdravého životného štýlu, prilákanie k stolnému tenisu fanúšikov, zvýšenie popularity a záujmu o tento šport na Slovensku a v neposlednej miere aj prispenie k masovému rozvoju stolného tenisu. Výzva k tomuto dňu na Slovensku znie: ...ideme hrať ping-poooong...

Podľa projektu, ktorého podrobnejšie informácie sú na webovej stránke zoberloptu.sk, sa oslavy Svetového dňa stolného tenisu na Slovensku budú konať v týždni od 3. - 10. apríla tohto roku. Centrom osláv sa 6. apríla stane Ružomberok, kde vystúpia talentovaní mladí stolní tenisti, v stolnotenisovej exhibícii sa predstavia bývalí československí reprezentanti Milan Orlowski a Jindřich Panský, ambasádorka projektu Alica Chladeková-Grofová či zlatí olympijskí paralympionici Ján Riapoš a Alena Kánová. Na záver programu v Ružomberku je pripravená autogramiáda.

Medzinárodná stolnotenisová federácia (ITTF) je presvedčená, že stolný tenis je niečo viac ako len súťažná disciplína - ide o šport, ktorý môže prispieť k pozitívnym zmenám v spoločnosti, ide o formu zdravého využitia voľného času, ako aj o "vynikajúci nástroj na súdržnosť v spoločnosti a na integráciu do nej". Stolný tenis poskytuje jedinečnú hodnotu: spolu môžu hrať ľudia rôzneho veku, pohlavia, schopností alebo fyzických daností. "Je to šport pre život a prináša radosť," uviedla ITTF.

Stolný tenis sa radí medzi olympijské aj paralympijské športy.

Prvýkrát sa Svetový deň stolného tenisu slávil 6. apríla 2015 a zapojilo sa doň 158 podujatiami 70 krajín sveta.
 

Vyberte región