Hlavnou hviezdou festivalu Okey Leto bude Sean Kingston

10.07.2008 Poprad

Poprad 10. júla (TASR) - Americký spevák a raper s jamajskými koreňmi Sean Kingston bude hlavnou hviezdou tohtoročného hudobného festivalu Kozel Okey Leto, ktorý prebehne 1. a 2. augusta na futbalovom štadióne v Poprade.
Hoci má Kingston, vlastným menom Kisean Anderson, ešte len 18 rokov, jeho hit Beautiful Girls stihol už dobyť americkú, britskú aj austrálsku singlovú hitparádu.
Kingstonovými vzormi boli britský raper Slick Rick, ktorého počúvala jeho mama a americká hiphopová legenda Ice Cube. Ale tiež Bob Marley, Stevie Wonder, Marvin Gaye či Lauryn Hill. V hudbe Seana Kingstona sa podľa jeho oficiálneho životopisu spája rap, reggae, pop, doo-wop s nápaditým skladaním piesní a výsledkom tejto zriedkavej kombinácie je niečo absolútne osviežujúce. \"Som vďačný za fakt, že moja hudba je schopná spájať žánre. Vždy bolo pre mňa dôležité, aby som sa neobmedzoval, \" povedal Kingstone.
Za svoj debutový album získal vlani prestížnu britskú cenu MOBO (Music Of Black Origin) v kategórii reggae. Americkí tínedžeri mu vlani svojim hlasovaním udelili cenu Teen Choice Award za najlepší R&B track - skladbu Beautiful Girls.
 

Vyberte región