Vojenské spravodajstvo je na dobrej úrovni

10.07.2008 Prešov

Prešov 10. júla (TASR) – Poslanec NR SR a predseda Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva Jozef Šimko (KDH) dnes na stretnutí s novinármi povedal, že by privítal skoré schválenie ...
\"Napriek tomu, že gestorom tohto zákona nebude náš výbor, ale výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť iniciatívne vstupujeme do procesu jeho prípravy. Na niektoré sporné ustanovenia zákona sme upozorňovali už na stretnutí s bývalým ministrom obrany a v procese prípravy sa podarilo dosiahnuť prepracovanie znenia v súvislosti s bezpečnostnými previerkami poslancov. Myslím si, že táto iniciatíva má svoj význam a predpokladám, že aj vďaka nej príde zákon do parlamentu v takej podobe, aby ho mohla hlasovaním podporiť aj opozícia, \" uviedol pre TASR Šimko.
Zasadnutia výboru na kontrolu vojenského spravodajstva sa uskutočňujú pravidelne raz za mesiac podľa schváleného harmonogramu. Poslanci hodnotia činnosť vojenského spravodajstva na základe zákonom dostupných informácií.
\"Snažíme sa na zasadnutiach výboru venovať predovšetkým vecným otázkam. Môžem povedať, že momentálne je vojenské spravodajstvo na dobrej úrovni, že má svoj kredit v zahraničí a že si plní svoje úlohy v stanovených rámcoch, \" konštatoval Šimko. Zároveň dodal, že dôkazom tejto skutočnosti je aj fakt, že stretnutie zástupcov vojenských spravodajských služieb štátov Severoatlantickej aliancie sa uskutočnilo za prísnych bezpečnostných opatrení v máji tohto roku práve v Bratislave.
 

Vyberte región