Ozdobou festivalu Country Sigord 2008 budú Vřešťál a Merta

17.07.2008 Prešov

Prešov 17. júla (TASR) – V rekreačnej oblasti Sigord pri Prešove sa 18. a 19. júla uskutoční nultý ročník festivalu Country Sigord 2008, ktorý bude venovaný predovšetkým fanúšikom folku a country.
\"S myšlienkou zorganizovať takýto festival sme sa v Parku kultúry a oddychu zaoberali už dlhšiu dobu. Naším cieľom je vytiahnuť ľudí z mesta a tejto uponáhľanej doby do prírody. Keďže Sigord je veľmi pekná rekreačná oblasť a takýto štýl hudby do tohto prostredia patrí, verím, že u Prešovčanov sa stretne s veľkým ohlasom. Mrzí nás, že táto hudba neznie často v rádiách napriek tomu, že na Slovensku máme veľa kapiel, ale aj veľa fanúšikov, \" uviedol dnes pre TASR jeden z organizátorov festivalu Jozef Kačala.
Piatkový program sa v areáli OPALEXu na Sigorde začína o 19.00 h. Predstavia sa v ňom predovšetkým známe domáce kapely Country Casino, BB Country a bardejovská skupina Vandráci. Hlavný program festivalu bude od 14.00 h v sobotu a vystúpia na ňom folkoví speváci a formácie. \"Predstaví sa domáci Edo Klena, ale aj Alexander Cap, ktorého možno Prešovčania skôr poznajú ako pravoslávneho duchovného. Je to však výborný pesničkár, \" dodáva Kačala.
Ozdobou festivalu budú podľa organizátorov najmä hostia z Českej republiky - skupiny Raven, Neřež so Zdeňkom Vřešťálom a pesničkár Vladimír Merta. Vo večerných hodinách sa predstaví kapela Hrdza. Podujatie sa skončí tradičným country bálom, na ktorom bude záujemcov o tanec školiť tanečná skupina Neshville.
Country Sigord 2008 pripravuje Park kultúry a oddychu v spolupráci s mestom Prešov v rámci Prešovského kultúrneho leta.
 

Vyberte región