Boxer Lomačenko sa stal šampiónom v ľahkej váhe organizácie WBA

13.05.2018 Celý región

New York 13. mája (TASR) – Ukrajinský boxer Vasiľ Lomačenko zvíťazil v sobotňajšom súboji o titul v ľahkej váhe organizácie WBA nad Jorgem Linaresom z Venezuely technickým KO v desiatom kole.

Vo vyrovnanom súboji sa ocitol na zemi ako prvý Lomačenko v šiestom kole. Ukrajinec sa však dokázal pozviechať a v desiatom kole to Linaresovi vrátil aj s úrokmi, keď ho poslal na zem tvrdým úderom. Hoci sa Venezuelčan dokázal postaviť v poslednej sekunde počítania, rozhodca Ricky Gonzalez zápas ukončil.

Lomačenko (11-1, 9 KO), ktorý v profiringu zatiaľ absolvoval len dvanásť súbojov, je držiteľom už troch titulov. Sobotňajším víťazstvom sa zapísal do histórie ako boxer, ktorému stačilo na zisk titulov v troch rôznych váhových kategóriách najmenej zápasov. Pre Linaresa (44-4, 27 KO) to bola prvá prehra v ringu od roku 2012.

"Duel začínal byť riadne zaujímavý. Bolo to veľmi vyrovnané, ale prekvapil ma úderom na telo. Chcel som pokračovať, no arbiter ukončil zápas," povedal Linares pre agentúru AP.

Fanúšikovia si do budúcnosti želajú stretnutie Lomačenka s Američanom Mikeym Garciom, na ktorého čaká júlová unifikácia titulov WBC a IBF v ľahkej váhe proti krajanovi Robertovi Easterovi.
 

Vyberte región