Jurča teší smerovanie tímu, chce byť aj o rok v Košiciach

16.05.2018 Celý región

Kodaň 15. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti piaty rok po sebe nepostúpili na MS do štvrťfinále. Oproti vlaňajšiemu šampionátu v Nemecku si však výrazne polepšili bodovo. Kým v Kolíne nad Rýnom skončili v základnej skupine so ziskom štyroch bodov, v Kodani ich nazbierali o sedem viac. Útočník Tomáš Jurčo vidí smerovanie tímu pozitívne.

Slováci mali na turnaji dobré aj zlé chvíle, Jurčo hodnotí vystúpenie v Kodani pozitívne: "Z turnaja si môžeme zobrať veľa pozitív. Myslím si, že ideme dobrým smerom. Škoda, že sme nešli ďalej, ale myslím si, že ideme dobrým smerom. Aj keď sme v niektorých fázach chceli hrať určite lepšie. Odohrali sme výborné tretiny či zápasy, ako napríklad proti Švédom. Máme rozhodne na čom stavať."

K postupu do štvrťfinále mali Slováci veľmi blízko, no jedenásť získaných bodov im nestačilo. "Nepovedal by som, že nemáme kvalitu. Boli sme blízko k postupu, ale sú tímy, ktoré sú lepšie, to si nebudeme klamať. Ale k prieniku medzi osmičku nám chýbalo naozaj málo. Netvrdím, že by sme tam niečo určite urobili, ale možno by sme vyhrali kľúčový zápas, ťažko povedať. Ale verím, že o rok sa to podarí," uviedol Jurčo, ktorý na turnaji inkasoval množstvo rán, o čom svedčila aj jeho doškriabaná tvár. "Neľutujem to, myslím si, že to stálo za to. Celú sezónu som prežil bez škrabanca, teraz som mal skoro po každom strete nejaký."

Jurčo prijal pozvanie na MS aj preto, že vlaňajší rok nemal jednoduchý a teraz opäť nadobúda stratené sebavedomie. "Hlavne tento rok mi veľa dal. Vlani som mal operáciu a bolo ťažké vrátiť sa naspäť. Teraz som sa rozohral na farme, to mi pomohlo. Nabral som opäť sebavedomie. Tento rok bol pre mňa kľúčový."

Na jednej strane je koniec v základnej skupine pre slovenský hokej sklamaním, na druhej však treba vyzdvihnúť zlepšenie oproti vlaňajšiemu šampionátu. "Myslím si, že sme urobili pokrok. Malo to výbornú úroveň, veľa vecí sa zlepšilo. Nebude to trvať pár mesiacov, ale ideme dobrým smerom. Zámorské veci, ktoré sem tréner Ramsay priniesol, prinášajú ovocie. Takto sa to už hrá všade. My sme trošku zaspali dobu, ale začíname sa dávať dokopy," dodal útočník Chicaga.

Dvadsaťpäťročný útočník by sa chcel v drese Slovenska predstaviť aj na budúcoročnom šampionáte. Zvlášť po tom, čo vyšla na svetlo sveta správa, že by Slováci mali hrať v skupine v jeho rodnom meste Košiciach. "Pre mňa je to skvelá novinka. Uvidím, ako to so mnou bude vyzerať, či nebudem zranený a kde vôbec budem. Ale rád by som bol pri tom. Som šťastný, že budeme v Košiciach. Je to dobré aj pre región."
 

Vyberte región