Návštevníkov festivalu čaká vyše 20 outdoorových filmov zo štyroch krajín

29.07.2008 Poprad

Vysoké Tatry 29. júla (TASR) - Extrémne situácie, adrenalín, dobrodružstvo, ale aj cestovanie po svete ponúka domácim i návštevníkom Vysokých Tatier Medzinárodný festival outdoorových filmov (MFOF).
Trojdňové podujatie odštartuje dnes popoludní v kine Kriváň v Novom Smokovci 24-minútovým filmom o prvovýstupe na Labské pieskovce spred sto rokov. Dejiskom festivalu bude aj kino Tatry v Tatranskej Lomnici. Organizátori pripravili viac ako dvadsať úspešných filmov zo Slovenska, Čiech, Nemecka a Rakúska, ktoré získali ocenenia nielen na MFOF, ale aj ďalších medzinárodných súťažiach.
\"Okrem troch filmov z dielne známeho režiséra Pavla Barabáša (Tepuy, Pururambo a Premeny Tatier) divákov čaká snímka najlepšieho nádychového potápača Martina Štěpánka, ktorá získala na piatom ročníku MFOF prvé miesto v kategórii voda a tiež film pražského primátora Pavla Béma o expedícii na Mount Everest. Do podmorského sveta s obávanými žralokmi nakuknú so skúsenými potápačmi a vďaka dokumentu Petra Horkého sa dozvedia, čo sa skrýva za spojením Cuba Libre, \" priblížil program festivalu vedúci odboru kultúry a športu Mestského úradu Vysoké Tatry Ján Bendík.
Dodal, že Vysoké Tatry sú prvým a zatiaľ jediným miestom na Slovensku, kde sa tento festival koná ako nesúťažná prehliadka najlepšieho, čo vzniklo v jednotlivých kategóriách za päť rokov existencie MFOF.
 

Vyberte región