Mladík v Bratislave napadol seniora i muža, ktorý sa ho zastal

09.06.2018 Bratislava

Bratislava 8. júna (TASR) - Obvineniu z trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví a v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci čelí 19-ročný Patrik L. z okresu Dolný Kubín. Ten mal vo štvrtok (7.6.) podvečer najprv verbálne a neskôr fyzicky napadnúť v bratislavskej MHD 64-ročného muža a spolucestujúceho, ktorý sa seniora zastal. Dôchodca pri tom utrpel zlomeninu ruky. TASR informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

K incidentu malo dôjsť okolo 18.00 h v električke, ktorá smerovala z Kamenného na Americké námestie. Mladík najskôr dôchodcu verbálne napádal, pričom v slovnom útoku mal pokračovať aj pri vystúpení a presune na zastávku Blumentál. Dôchodcovi následne vytrhol z ruky dáždnik a sotil do neho. "Týmto konaním poškodený muž spadol na zem, pričom narazil o konštrukciu zastávky. Utrpel zlomeninu ruky, ktorá si vyžiadala lekárske ošetrenie," priblížil Szeiff.

Mladík potom zaútočil aj na muža stojaceho na zastávke, ktorý sa seniora zastal. "Verbálne aj fyzicky napadol aj jeho, pričom pri tomto konaní bolo mužovi spôsobené poškodenie mobilného telefónu v celkovej hodnote cca 1.000 eur," doplnil Szeiff. Mladíka spacifikovala privolaná policajná hliadka a skončil v cele policajného zaistenia. Spracovaný bol podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie.

V prípade preukázania viny hrozí mladíkovi trest odňatia slobody na dva až päť rokov.
 

Vyberte región