Haľko nevidí dôvod na odvolanie ministerky Kramplovej

14.08.2008 Prešov

Bratislava 14. augusta (TASR) - Predseda prešovského Krajského predstavenstva ĽS-HZDS a člen republikového predstavenstva Marián Haľko nevidí dôvod na odvolanie ministerky Zdenky Kramplovej z funkcie.
Šéf krajskej straníckej organizácie v Trenčíne Milan Rehák o odvolaní ministerky zatiaľ z centrály strany nedostal žiadne informácie. Dôvodom odvolania majú byť problémy vo vnútrostraníckej práci, konkrétne chyby pri prijímaní a evidovaní straníckych darov.
\"Ako ministerka určite nepochybila. Ak by dôvodom mali byť nejasnosti okolo finančných darov pre stranu, tak potom možno uvažovať, že pochybila ako ústredná tajomníčka, \" reagoval pre TASR Haľko. Situáciu okolo finančných darov si podľa neho musí vyriešiť ústredie strany. \"Bolo by nezmyselné domnievať sa, že ide o dáke mocenské súperenie vo vnútri ĽS-HZDS. Žiadne konfrontačné krídla v strane neexistujú, \" poznamenal.
Ako podotkol Rehák, doteraz nebolo ohľadne sporného prijímania darov žiadne mimoriadne zasadnutie, to by sa malo uskutočniť na budúci týždeň. \"Ako ministerka odvádzala klasickú robotu, pokiaľ viem, nebola ani jedna sťažnosť na jej prácu, \" zhodnotil výkon svojej straníckej kolegyne.
 

Vyberte región