V bratislavskej ubytovni horelo, zomrel jeden človek

24.07.2018 Bratislava

Bratislava 24. júla (TASR) – ožiar ubytovne v bratislavskej Mierovej kolónii v Bratislave si vyžiadal jednu obeť. Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), požiar, pri ktorom zasahovalo v utorok ráno 23 hasičov, im bol nahlásený krátko po siedmej hodine.

"Po príjazde na miesto zásahu hasiči zistili, že ide o požiar miestnosti s hustým zadymením v celej staršej budove, čiastočne opustenej," uviedol HaZZ.

Pri požiari bola z budovy vynesená jedna osoba, pri ktorej lekár konštatoval smrť. Požiar bol podľa hasičov lokalizovaný, aby sa nešíril ďalej.

"Napriek snahe záchranárov sa 61-ročného muža zachrániť nepodarilo a následkom zranení spôsobených požiarom na mieste podľahol," informoval bratislavský krajský hovorca Michal Szeiff Podľa doterajších informácií k požiaru došlo pravdepodobne neodbornou manipuláciou s otvoreným ohňom.

Presné príčiny a okolnosti, za akých k požiaru došlo, vyšetruje polícia. V tejto súvislosti je vedené trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.
 

Vyberte región