Počet obetí lesných požiarov sa v Aténach zvýšil na 79

25.07.2018 Celý región

Atény 25. júla (TASR) - Počet obetí vyčíňania lesných požiarov v okolí Atén sa zvýšil na 79. Informovala o tom v stredu agentúra AP s odvolaním sa na hasičov.

Ich hovorkyňa Stavrula Malliriová uviedla, že záchranné zložky pokračujú v prehľadávaní oblastí severovýchodne od Atén, ktoré oheň najviac spustošil. Záchranári idú od domu k domu, prehľadávajú zhorené autá a spálené pobrežie s cieľom nájsť ďalšie možné obete.

Podľa hovorkyne dostávajú úrady desiatky telefonátov ohľadom nezvestných ľudí. Niektorí z nich však už môžu byť zarátaní medzi mŕtvymi alebo sa už mohli vrátiť ku svojim rodinám bez toho, aby o tom informovali úrady. Oficiálny počet nezvestných však nie je známy.

AP pripomína, že niektorí ľudia sa obrátili na sociálne médiá a grécke televízne stanice s prosbami o poskytnutie informácií o svojich blízkych.

Situácia v Grécku sa po dvoch dňoch ničivých lesných požiarov mierne zlepšila. Hasičom sa v stredu v skorých ranných hodinách podarilo dostať pod kontrolu takmer všetky požiare.
 

Vyberte región