Poslanci za Smer-SD navrhujú nové úrady práce vo Svidníku a v Snine

27.08.2008 Celý región

Bratislava 27. augusta (TASR) - Vytvorenie dvoch nových úradov práce, sociálnych vecí a rodiny, vo Svidníku a v Snine, navrhujú poslanci Národnej rady SR za Smer-DS Michal Lukša a Mikuláš Krajkovič.
Novelou zákona o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti, ktorú predložili do parlamentu, chcú poslanci za Smer-SD zlepšiť prístup občanov k službám zamestnanosti, ako aj k službám, ktoré sú spojené s riešením sociálnej situácie obyvateľov okresov Svidník, Snina a Medzilaborce.
Samostatný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny so sídlom vo Svidníku by sa podľa návrhu mal odčleniť z pôsobnosti terajšieho územného obvodu úradu práce Bardejov. Pod neho by spadal len jeden územný obvod okresu Svidník.
Úrad sociálnych vecí v Snine by vznikol odčlenením z územného obvodu úradu Humenné a tvoril by ho jeden územný obvod okresu Snina.
Lukša a Krajkovič zároveň navrhujú presunúť do pôsobnosti územného obvodu Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Humenné okres Medzilaborce, vyčlenený z územného obvodu Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Stropkov.
Po prijatí navrhovaných zmien by namiesto doterajších osem úradov práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešovskom kraji ich počet stúpol na desať.
Úrady vo Svidníku a v Snine by mali vzniknúť od 1. januára 2009, vytvoria 75 nových pracovných miest.
V prvom roku fungovania by si nové inštitúcie vyžiadali zvýšené náklady zo štátneho rozpočtu vo výške 45,7 milióna Sk (1,52 milióna eur), v roku 2010 41,9 milióna Sk (1,39 milióna eur) a v roku 2011 43,3 milióna Sk (1,44 milióna eur).
 

Vyberte región