Na Bardkontakte sa prezentovalo 40 vystavovateľov

31.08.2008 Bardejov

Bardejov 31. augusta (TASR) - Približne 8000 návštevníkov prešlo za štyri dni bránami 16. ročníka kontraktačno-predajnej výstavy Bardkontakt, ktorá sa dnes skončila v bardejovskej Športovej hale.
Na najstaršej výstave svojho druhu na východe Slovenska, zameranej hlavne na stavebníctvo, nábytok a rekonštrukciu a obnovu pamiatok, sa na ploche vyše 440 metrov štvorcových v interiéri i exteriéri prezentovalo 40 vystavovateľov z celého Slovenska. Mnohí z nich sú pobočkami zahraničných spoločností. Najviac ich prišlo z Prešovského, Bratislavského a Trenčianskeho kraja.
Ako uviedla pre TASR riaditeľka výstavy Mária Kleinová zo spoločnosti Spiš-View-Trading (SVT), najväčší bol záujem o takzvané inteligentné vysúšanie budov, sanitárne zariadenia kúpeľní, čistiarne odpadových vôd a v neposlednom rade o krby do panelových domov, ktoré nepotrebujú komín, pretože spaľujú lieh bez škodlivých exhalátov.
Výstava poskytla aj priestor firmám a inštitúciám, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o pamiatky. Návštevníci mohli vidieť expozíciu fotografií, ale aj hmatateľné artefakty z realizačných výstupov Pamiatkového úradu SR - Oblastného reštaurátorského ateliéru v Levoči a práce študentov Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.
Výstave predchádzal odborný seminár o osvetľovaní pamiatok a prezentácia pamiatkových výskumov v pamiatkových územiach.
Podujatie Bardkontakt každoročne organizuje spoločnosť SVT Spišská Nová Ves v spolupráci s mestom Bardejov, Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky, Združením historických miest a obcí SR pod záštitou Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. V doterajšej histórii sa na ňom prezentovalo takmer 700 firiem zo Slovenska a zahraničia.
 

Vyberte región