V súvislosti s povodňami odsúhlasili poslanci PSK zmenu rozpočtu

03.09.2008 Prešov

Prešov 3. septembra (TASR) – V súvislosti s finančnou pomocou, ktorú plánuje Prešovský samosprávny kraj (PSK) poskytnúť obciam a fyzickým osobám, ktorým spôsobili júlové povodne škody na majetku, poslanci ...
Zoznam oprávnených žiadateľov o dotáciu prostredníctvom tohto neziskového fondu, ktorý v rámci kraja podporuje predovšetkým kultúrne, športové a sociálne aktivity, rozšírili o fyzické osoby a v predmete podpornej činnosti pribudla aj oblasť pomoci postihnutým mimoriadnymi situáciami.
Program zasadnutia zastupiteľstva pokračoval úpravou rozpočtu, v rámci ktorej presunuli do NEFO fondu finančné zdroje z rezervy PSK a peniaze, ktoré boli pôvodne určené na nákup notebookov pre poslancov zastupiteľstva. Na zmiernenie povodňových škôd bude mať teda PSK vo fonde k dispozícii spolu päť miliónov Sk (165.969,59 eura). K tomu ešte pribudla suma 180.000 Sk (5.974,91 eur) pre obec Volica, ktorá požiadala o finančnú pomoc na odstraňovanie následkov júnovej veternej smršte. Podľa informácie, ktorú poskytla TASR hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková, o rozdelení financií pre obce a obyvateľov sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou rokovať na mimoriadnom septembrovom zasadnutí regionálneho parlamentu.
V súvislosti s povodňami vyčlenili v rozpočte PSK 20 miliónov Sk (663.878,38 eur) na opravy a odstraňovanie škôd na cestách v správe PSK. Celkové škody spôsobené júlovými povodňami na území Prešovského samosprávneho kraja dosiahli predbežne výšku 456,75 milióna Sk (15,16 milióna eur).
 

Vyberte región