V Prešove sa pokúsia o rekord v hromadnom pití piva

06.09.2018 Prešov

Prešov 6. septembra (TASR) – Rekord v hromadnom pití piva sa pokúsia dosiahnuť organizátori Festivalu dobrej chuti, ktorý sa začal vo štvrtok v Prešove. Siedmy ročník gastronomického podujatia potrvá na Hlavnej ulici do soboty (8.9.) večera.

"Tento ročník má širokú škálu, čo sa týka zastúpenia z oblasti gastronómie, to znamená reštaurácie, vinárstva, pivní zástupcovia, potom sú to samozrejme doplnky, ktoré s gastronómiou súvisia. Je pripravený aj hudobno-zábavný sprievodný program a čo je veľmi výnimočné, verím, že splníme ustanovujúci rekord o najväčšie hromadné pitie piva," uviedol organizátor podujatia Jozef Chomanič s tým, že o rekord sa pokúsia v piatok (7.9.) popoludní približne o 17.00 h.

"Moderátor bude oslovovať potenciálnych záujemcov a znalcov piva. Je to absolútne dobrovoľné a voľné," doplnil Chomanič.

Gastronomické špeciality prišli do Prešova predstaviť zástupcovia z Talianska, Bulharska, Česka a Slovenska. Celkovo je na Hlavnej ulici približne 38 stánkov a organizátori si v rámci programu pripravili i kuchyňu naživo.

"Našim odborným garantom je Justin Topoľský a čo sa týka hudobného programu, je tu zastúpený regionálny súbor Šarišan, potom je tu Bumerang, Žobráci a ďalšie kapely," dodal k programu Chomanič.
 

Vyberte región