Predseda PSK nepodpísal uznesenie o neziskovom fonde

05.09.2008 Prešov

Prešov 5. septembra (TASR) - Uznesenie týkajúce sa zmeny štatútu NEFO fondu prostredníctvom, ktorého chceli poslanci poskytovať finančnú pomoc obyvateľom i obciam postihnutých povodňami, predseda Prešovského samosprávneho ...
\"Tento materiál bol zastupiteľstvu predložený tesne pre rokovaním. S prihliadnutím na jeho závažnosť sa nazdávam, že poslanci nemali dostatok času na to, aby sa s ním mohli podrobne oboznámiť, \" vysvetlil dnes Chudík.
S rozdeľovaním finančnej pomoci prostredníctvom neziskového fondu nesúhlasil predseda PSK, ako aj viacerí poslanci regionálneho parlamentu už počas diskusie v zastupiteľstve. Na poskytnutí finančnej pomoci z prostriedkov VÚC sa zhodli všetci poslanci, mali však rozdielne názory na spôsob, akým by mala byť prerozdelená. Na základe doručenej žiadosti 21 poslancov sa bude o spôsobe poskytovania pomoci povodňami postihnutých obcí hovoriť na mimoriadnom zasadnutí 30. septembra. Podľa vyjadrenia P. Chudíka vedenie úradu bude v najbližších týždňoch uvažovať o predložení návrhu, aby boli prostriedky, ktoré každoročne využíva NEFO fond PSK na podporu kultúrnych, športových a sociálnych aktivít, vyčlenené práve pre obce postihnuté neočakávanými mimoriadnymi situáciami.
 

Vyberte región