S. Tomeček predstavil nový videoklip ku skladbe Motýlik

12.09.2018 Bratislava

Bratislava 12. septembra (TASR) - Samuel Tomeček prichádza s hudobnou retro novinkou s názvom Motýlik. Nadviazal ňou na album Ikony, ktorý vydal v novembri minulého roka. Autorom textu skladby je producent a gitarista Samuel Kovács, s ktorým Tomeček spoločne napísal hudbu k skladbe Motýlik. Režisérom videoklipu je Martin Miko.

„S hudobným nápadom prišiel gitarista Samo Kováč, mal už aj názov, vedel, že sa to musí volať Motýlik. Napísal aj text, ktorý bol z jeho života. Preto sme aj klip zvolili tak, aby korešpondoval s celou témou. Zároveň povedal, či neurobíme niečo na ľudovejšiu nôtu, ale tanečné, retro so zachovaním prvkov najznámejších slovenských spevákov, či už Karola Duchoňa alebo Františka Krištofa Veselého, ale aby to bol Samo Tomeček,“ povedal pre TASR spevák.

Videoklip nakrúcali na viacerých miestach na Slovensku. Prvé zábery vznikli na Základnej škole na Tupolevovej v Bratislave, ktorú deväť rokov navštevoval aj samotný spevák. „Zaujímavosťou je, že pani učiteľka Zuzka, ktorá v klipe vystupuje so mnou, bola mojou prvou učiteľkou,“ spresnil Samuel. V klipe účinkuje aj spevácke duo TWiiNS a spevák Otto Weiter.

„Sestry Danielu a Veroniku Nízlové z dua TWiiNS mám veľmi rád, sú neskutočne pozitívne. Počas celého nakrúcania som ich nevidel inak ako usmiate, aj keď sme pracovali od skorého rána. Spoznali sme sa asi pred 12 rokmi na jednej akcii, kde sme vystupovali, a odvtedy sme kamaráti. V rámci koncepcie klipu s dvojčatami som si nevedel predstaviť lepšiu dvojicu a som veľmi rád, že prijali pozvanie účinkovať v našom klipe. Otto Weiter bol takisto skvelý, plný svojej typickej dobrej energie. Som rád, že sa nechal nahovoriť na spoluprácu,“ uviedol spevák a dodal, „musím sa priznať, že samotné nakrúcanie bolo dosť náročné. Príprava na nakrúcanie nebola jednoduchá. Museli sme nájsť vhodnú triedu, celú ju premeniť tak, aby pripomínala časy minulé... Lavice, tabuľu, stoličky, všetko vymeniť, naozaj to bola fuška. Zároveň sme museli nájsť retro oblečenie pre celú kapelu a pre hostí, ktorí v klipe účinkujú. Niečo sme našli v obchodoch, niektoré kúsky nám požičali aj naši známi a rodina. Podarilo sa nám nájsť kaviareň v Bratislave, ktorá nám zahrala do karát, pretože je v nej retro úplne všetko.“

V tomto štýle plánuje na jeseň spevák nahrať ešte niekoľko pesničiek, november si necháva voľný, pretože už chce dokončiť doktorandské štúdium.

Spevák, skladateľ a hudobník Samuel Tomeček (*22. 5. 1986, Bratislava) začal svoju spevácku dráhu v prvej sérii speváckej súťaže Slovensko hľadá Superstar v roku 2004, kde sa umiestnil v prvej desiatke. V roku 2005 vydal debutový album Mladý a drzý, ktorý mu produkoval Ivan Tásler. V roku 2009 vydal druhý album Ako v nirváne. Vyštudoval hudobnú vedu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, popritom aj skladbu a kompozíciu na konzervatóriu, pokračuje v doktorandskom štúdiu, téma jeho práce má názov Vokál v rockovej hudbe od roku 1989 po súčasnosť na Slovensku. K jeho popularite prispelo aj účinkovanie formácie Samuel Tomeček Band v televíznej relácii Milujem Slovensko. V novembri 2016 vydal tretí album Nespím. V auguste 2017 nahral so Celeste Buckingham duet Shoes. V novembri 2017 vydal štvrtý album Ikony.
 
 
 

Vyberte región