T. Potocká na OHM skončila ôsma vo finále na 50 m motýlik

11.10.2018 Celý región

Buenos Aires 11. októbra (TASR) - Streda priniesla päť vystúpení Slovákov na Olympijských hrách mládeže (OHM) v Buenos Aires, na výraznejší úspech však stále čakajú. Plavkyňa Tamara Potocká sa predstavila vo finále na 50 m motýlik, kam postúpila šiestym najrýchlejším časom semifinále (26,95 s.). Vo finále sa jej čas pod 27 sekúnd zopakovať nepodarilo a skončila ôsma (27,48 s.). Zvíťazila Švédka Sara Juneviková (26,40 s.), striebro získala Bieloruska Anastasiya Škurdaiová (26,62 s.) a bronz Ruska Polina Jegorovová spolu s Nemkou Angelinou Köhlerovou (zhodne 26,68 s.). "Čas nebol najlepší, ale som veľmi rada, že som sa zúčastnila vo finále. Zajtra ma čakajú dve disciplíny, bude to náročné, lebo idú za sebou," uviedla Potocká pre stránku olympic.sk.

Slovenský reprezentant v športovej streľbe Jerguš Vengríni skončil v disciplíne vzduchová pištoľ 10 m v konkurencii 20 strelcov s 554 bodmi na 15. mieste. Suverénne triumfoval Ind Chaudhary Saurabh s finálovým nástrelom 244,2 pred Kórejčanom Yunhom Sungom (236,7) a Švajčiarom Jasonom Solarim (215,6). "Bol to trošku slabší výkon ako zvyčajne, ale na to, aké sú to veľké preteky si myslím, že som to na moje pomery zvládol ľahko nadpriemerne," povedal Vengríni.

"Som spokojný, nakoľko sa jedná o prvý veľký výsledok a veľký výkon. Najlepší výkon mal zatiaľ na majstrovstvách Európy - 563, čiže pokles o tých 9 bodov nevidím tak katastrofálne," uviedol tréner Ján Kriško, ktorého doplnil viceprezident SOV Jozef Gönci: "Jerguš ukázal potenciál. Neočakávalo sa, že sa dostane do finále, ale buďme ešte trošku skromní v tejto fáze jeho športovej kariéry a akceptujme aj to, že v pretekoch prichádzajú momenty, kedy nervozita predčí techniku. Ale Jerguš bojoval, bolo vidno nasadenie, aj s trénerom dobre zvolená taktika."

Plavec Matej Duša nepostúpil do semifinále na 50 m motýlik. V rozplavbách dosiahol až 45. najrýchlejší čas 26,35, za najrýchlejším Rusom Andrejom Minakovom zaostal takmer o tri sekundy.

Džudista Alex Barto bojoval v súťaži medzinárodných miešaných 8-členných tímov, vyžreboval si účasť v tíme s názvom Soul. Svoj súboj kategórie do 81 kg proti Cyperčanovi Balarjišvilimu za 64 sekúnd vyhral 10:0. Ostatní členovia Soulu však takí úspešní neboli a s družstvom Los Angeles vypadli hneď v prvom kole po výsledku 3:5. Z 13 tímov tak skončili na delenom 9. mieste.

Slovenskí futsalisti vo svojom druhom vystúpení na OHM podľahli domácemu tímu 0:4, keď už v polčase prehrávali o tri góly. "Dnes sme zažili úžasnú atmosféru - 6000 ľudí. Pre našich hráčov je to veľká škola futsalu a chlapci si berú veľké skúsenosti. Súper bol lepší. Škoda, že sme nepremenili šance, zápas sa mohol vyvíjať inak. Ak sa nám podarí zopakovať výkon, zajtra by sme mohli urobiť dobrý výsledok s Panamou," povedal tréner SR Pavol Michalovič.
 

Vyberte región