Hagyari: Dotácia z rozpočtu je určená klubom, nie prevádzkovateľovi

18.09.2008 Prešov

Prešov 18. septembra (TASR) – Prešovské mestské zastupiteľstvo bude okrem iného na svojom zasadnutí 24. septembra schvaľovať správu o plnení rozpočtu a návrh na prerozdelenie finančných prostriedkov z Mestského fondu ...
V rámci rozpočtových opatrení sa objavila aj požiadavka športových klubov o dotáciu 470.000 korún (15.601 eur) na využívanie ľadovej plochy zimného štadióna, ktorý na prelome rokov zmenil prevádzkovateľa.
S poskytnutím dotácie nesúhlasí členka klubu KDH-SDKÚ-DS Mária Čižiková. \"Prevádzkovateľ predĺžil činnosť zimného štadióna na jarné a letné mesiace. Nemôžeme súhlasiť s ďalšou dotáciou, pretože sme mu z tohto dôvodu už raz navýšili čiastku a okrem toho boli v areáli vykonávané aktivity komerčného rázu. V lete sa tam uskutočnila súkromná hokejová škola, ktorá bola určitým finančným prínosom pre spoločnosť. Myslím si, že dotovanie v tomto čase zo strany mesta nebolo potrebné, \" povedala pre TASR Čižiková.
Prevádzkovateľ prešovského zimného štadióna René Pucher nechápe, prečo ho poslanci pravicového klubu spájajú s touto požiadavkou. \"Žiadosti podávali predstavitelia všetkých klubov, ktoré využívajú ľadovú plochu na športovú prípravu. Ja som len prevádzkovateľ. Pokiaľ viem, tak žiadajú o vyplatenie dotácie, ktorá nebola vyčerpaná v minulom roku a chcú, aby sa spomínané prostriedky presunuli na tento rok. Okrem toho moje meno nefiguruje v žiadnom s týchto klubov, \" povedal dnes pre TASR Pucher. Pohľadávky za využívanie zimného štadióna kluby prenajímateľovi zatiaľ v plnej výške neuhradili. Ten je však rozhodnutý počkať s platbou, pokiaľ peniaze od mesta nedostanú.
Primátor Prešova Pavel Hagyari potvrdil, že v tomto prípade ide skutočne o nevyčerpanú čiastku z minulého obdobia na podporu činnosti mládežníckych družstiev športových klubov. Dodal, že mesto neplánuje investovať veľké finančné prostriedky do seniorských družstiev, ktoré si vedia peniaze získať iným spôsobom. \"Chceme, aby sa prešovský hokej vrátil do extraligy. V porovnaní s ostatnými krajskými mestami dávame do hokeja len zlomok tejto čiastky. Naším cieľom je vytvorenie podmienok pre masovejší šport. V Prešove plánujeme zriadiť hokejovú, futbalovú a basketbalovú akadémiu tak, aby sa mesto stalo strediskom prípravy talentovanej mládeže z celého kraja. Pokiaľ ide o mládežnícky šport, nemám s podporou žiadny problém, \" konštatoval Hagyari.
V Mestskom fonde na podporu a rozvoj športu bolo na tento rok vyčlenených 2,237.663 Sk (74.277 eur). Po vyhodnotení 27 žiadostí na obdobie druhého polroka navrhla mestská rada prerozdeliť celkove 983.500 korún (32.646 eur).
 

Vyberte región