Muža prepadol za bieleho dňa. Ženu napadla hrncom. Vyhrážal sa rodinným príslušníkom. Nehoda so smrteľným následkom v Ľubovci. Utopil sa v žumpe

19.09.2008 Celý región

Muža prepadol za bieleho dňa: Prešovský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie pre zločin lúpeže 43 ročnému Prešovčanovi.
Obvinený muž 18.9.2008 o 10:20 h v Prešove na Sabinovskej ulici, pristúpil k 42 ročnému mužovi, chytil ho ľavou rukou za tvár a pravou rukou mu vytrhol z jeho ruky peniaze. Následne do neho sotil a muž spadol na zem. Poškodený zranenie neutrpel a krádežou mu vznikla škoda vo výške 1740. - Sk. Ešte v ten deň policajti páchateľa vypátrali, zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ podal návrh na vzatie obvineného do väzby.

Ženu napadla hrncom:
Z prečinu porušovania domovej slobody obvinili včera bardejovskí policajti 34 ročnú Bardejovčanku.
Včera popoludní vošla obvinená žena do jedného z bytov na Ulici Poštárka v Bardejove. V kuchyni bytu zobrala z kuchynského stola hrniec a napadla ním 27 ročnú majiteľku bytu. Hrncom ju udrela do hlavy, čím jej spôsobila zranenie s predpokladanou dobou liečenia 7 dní.

Vyhrážal sa rodinným príslušníkom:
Svidnícki policajti včera zadržali a z prečinu nebezpečného vyhrážania obvinili 55 ročného muža zo Svidníka.
Obvinený Svidníčan sa v utorok večer v spálni svojho bytu vyhrážal smrťou svojej manželke, dcére a vnúčatám a taktiež, že dá rozbiť auto dcérinmu priateľovi. Tieto vyhrážky opätovne zopakoval na druhý deň a rovnako aj včera, pričom vždy bol pod vplyvom alkoholu.
Tieto vyhrážky vzbudili v jeho dcére obavu, že ich aj uskutoční, preto privolala políciu. Policajti muža zadržali, predviedli na obvodné oddelenie, kde bol ponechaný na vytriezvenie. Ďalšie procesné úkony budú zo strany polície vykonané po vytriezvení.

Ukradli veci zo stanice mobilného operátora:
Humenskí policajti vyšetrujú od včera krádež vecí zo základňovej stanice jedného z mobilných operátorov pri obci Ohradzany.
Doposiaľ neznámy páchateľ v dobe od 8.7.2008 do 18.9.2008 odcudzil zo základňovej stanice vstupnú bránu, podpery k plotu a prístrešku, vlnitý plech, bezpečnostné lano, spojovací materiál a rôzne iné veci. Celková spôsobená škoda je vyčíslená na 140 000. - Sk.

Nehoda so smrteľným následkom v Ľubovci
Včera 18.9.2008 o 22.45 h na miestnej komunikácii v Ľubovci, okr. Prešov došlo k dopravnej nehode osobného motorového vozidla, ktoré viedol 50 ročný miestny muž. Vodič išiel v obci autom smerom na Klenov a na priamom úseku cesty prešiel vpravo mimo cestu a prednou časťou auta narazil do stĺpa verejného osvetlenia a oplotenia jedného z rodinných domov. Vodič utrpel ťažké zranenia, na následky ktorých neskôr v nemocnici zomrel. Bola mu odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu. Na vozidle je škoda vo výške okolo 200 000, - Sk a na oplotení rodinného domu 2000, - Sk.
Nehodu vyšetrujú prešovskí dopravní policajti a začali trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia.

Spadol do odkrytej žumpy a utopil sa
Vo štvrtok večer , t.j. 18.9.2008 o 21.09 h na skládke - hnojisku v katastri obce Žipov, okr. Prešov došlo k nešťastnej tragickej udalosti. Po vyložení domového odpadu z korby nákladného auta 35 ročný muž z Bajerova odstúpil trochu nabok od vozidla a spadol do otvorenej žumpy s otvorom približne 50 x 60 cm s presne nezistenou hĺbkou.
Aj keď na miesto okamžite prišla rýchla zdravotná služba, hasičská služba a lekárka , po vytiahnutí tela zo žumpy už nebolo možné muža oživiť. Lekárka konštatovala smrť. Prešovskí policajti začali trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia.
 

Vyberte región