Bojnický zámok bude počas novembra a decembra otvorený dlhšie

31.10.2018 Prievidza

Bojnice 31. októbra (TASR) - Bojnický zámok bude pre návštevníkov otvorený o hodinu dlhšie. Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice tak sprístupní svoje priestory návštevníkom už od 9.00 h, zmena sa týka novembra a decembra tohto roka, informovala jeho kultúrno-propagačná manažérka Petra Gordíková.

"SNM- Múzeum Bojnice sa pre tento krok rozhodlo s cieľom vyhovieť predovšetkým organizovaným skupinám návštevníkov a umožniť im prehliadku zámku aj v skorších hodinách tak, aby počas dňa stihli absolvovať aj ostatné atrakcie a navštíviť zaujímavé miesta v Bojniciach a okolí. Aj touto formou sa snažíme podporovať cestovný ruch a zvyšovať návštevnosť regiónu," uviedla Gordíková.

Do konca tohto kalendárneho roka sa bude prvá prehliadka zámockej expozície začínať o 9.00 h. Múzeum bude aj naďalej pre verejnosť otvorené denne okrem pondelka s posledným vstupom o 15.00 h.

"Bojnický zámok návštevníkom neprináša len upravené otváracie hodiny. Veľkou zmenou postupne prechádzajú aj jednotlivé časti expozície múzea. Po Zlatej spálni a Sieni neviest predstaví múzeum čoskoro takzvaný Galerijný okruh, ktorý popri klasickom umení ponúkne aj slovenskú modernu a diela miestnych umelcov. Galerijný okruh uzavrie glyptotéka prezentujúca sochy v priestore jedinečnej Stĺpovej siene," dodala kultúrno-propagačná manažérka múzea.
 

Vyberte región