Vodič autobusu, ktorý havaroval na Spiši, je mimo ohrozenia života

02.10.2008 Prešov

Prešov 2. októbra (TASR) – Osem žiakov košickej strednej školy, ktorí boli účastníkmi dnešnej dopravnej nehody kamióna a autobusu pod Spišským hradom, ošetrili na Klinike úrazovej chirurgie v Prešove a prepustili do ...
\"Deti utrpeli ľahšie zranenia, preto nebol dôvod na ich hospitalizáciu. Vodič autobusu má pomliaždenú brušnú stenu, zlomeninu vnútorného členka a zlomeninu distálneho článku palca. Po nehode sa nachádzal v šoku. Jeho stav je stabilizovaný a je mimo ohrozenia života. Momentálne je hospitalizovaný na našom oddelení, \" dodal Daňo.
K dopravnej nehode kamióna a autobusu došlo dnes predpoludním na ceste I/18 v lokalite pod Spišským hradom v okrese Levoča. Ako pre TASR spresnila Magdaléna Fečová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, vodič kamióna, ktorý jazdil v smere od Popradu na Prešov v uvedenom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin zišiel vpravo mimo vozovky. Následne na to strhol vedenie vozidla naspäť vľavo, kde narazil do stromu a vytvoril tak prekážku na ceste autobusu, ktorý v tom čase išiel z Košíc do Kežmarku, kam viezol študentov strednej školy na exkurziu. Po nehode záchranné zložky oboch vodičov z vozidiel vyslobodili. Vodiča autobusu s ťažkými zraneniami previezli vrtuľníkom do FNsP v Prešove a vodiča nákladnej súpravy do levočskej nemocnice.
 

Vyberte región