Na východe je najviac kandidátov na starostu v Petrovej a Zbehňove

09.10.2008 Celý región

Bratislava/Prešov/Košice 9. októbra (TASR) - Nové voľby do orgánov samosprávy budú 22. novembra v Prešovskom kraji v šiestich obciach a v Košickom kraji v troch.
V štyroch obciach Prešovského kraja budú voliť nového starostu a v dvoch poslancov. Vo Sveržove v Bardejovskom okrese sa o dva posty poslancov obecného zastupiteľstva budú uchádzať kandidáti nominovaní stranou Smer-SD. V tom istom okrese v obci Petrová budú voliť nového starostu. O tento post sa uchádzajú traja kandidáti, nominovaní stranami SNS, Smer-SD a ĽS-HZDS.
Volebná komisia v Čertižnom v Medzilaboreckom okrese schválila dvoch kandidátov na funkciu starostu - za Smer-SD a za Slobodné fórum. TASR o tom informovala tajomníčka tamojšieho obecného úradu Galina Vasilenková.
Voľby starostu sa v spomínanom čase uskutočnia aj v obci Čičava v okrese Vranov nad Topľou. Volebná komisia odobrila dvoch kandidátov na uvedený post - nominantku KDH, ktorej protikandidáta postavila koalícia ĽS-HZDS - Smer-SD - SNS.
Vo Vyšnom Slavkove v okrese Levoča volia nového poslanca. Na uvoľnené miesto sa prihlásil jeden kandidát za ĽS-HZDS. V Kežmarskom okrese v obci Jezersko sa o post starostu podľa informácií z miestnej volebnej komisie uchádzajú dvaja kandidáti - nominovali ich SNS a ĽS-HZDS.
V Košickom kraji sa uskutočnia voľby v troch obciach. V Zbehňove v okrese Trebišov budú voliť nového starostu. O tento post majú záujem traja kandidáti - jeden za ĽS-HZDS a dvaja sú nezávislí.
V Hincovciach v okrese Spišská Nová Ves sa o voľný post poslanca obecného zastupiteľstva uchádza jedna nezávislá kandidátka a v Ižkovciach v Michalovskom okrese sa o poslanecké miesto uchádzajú dvaja kandidáti. Jedného nominoval Smer-SD, druhého SMK.
 

Vyberte región