AUSTRALIAN OPEN: Pouille je tretím semifinalistom mužskej dvojhry

23.01.2019 Celý región

Melbourne 23. januára (TASR) - Francúzsky tenista Lucas Pouille sa stal tretím semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Vo štvrťfinále ako nasadená dvadsaťosmička po výbornom výkone vyradil šestnástku "pavúka" Kanaďana Miloša Raoniča 7:6 (4), 6:3, 6:7 (2), 6:4 a dosiahol životný úspech.

Po prvý raz v kariére postúpil medzi elitné kvarteto na podujatí veľkej štvorky. Pouille počas celého zápasu skvele returnoval. V treťom sete nevyužil viacero brejkbalov, no v koncovke štvrtého dejstve prelomil podanie Raoniča. V dueli o postup do finále nastúpi proti víťazovi súboja medzi najvyššie nasadeným Srbom Novakom Djokovičom a Japoncom Keim Nišikorim.

"Som veľmi šťastný. Vedel som, že to bude ťažké, že budem musieť fantastický returnovať a držať si podanie. Ďakujem divákom, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru. Pred turnajom v Melbourne som v Austrálii v tomto roku nevyhral ani jediný zápas. Prehral som všetky tri duely na Hopmanovom pohári v Perthe a v Sydney som vypadol v 1. kole. Teraz som v semifinále. je to jeden z najkrajších okamihov v kariére. Veľká vďaka patrí mojej trénerke Amelie Mauresmovej, s ktorou sme na Raoniča ušili účinnú taktiku," povedal Pouille v prvom pozápasovom interview s bývalým americkým tenistom Johnom McEnroeom.

Raonič, ktorý zatiaľ chýba v kanadskej nominácii na kvalifikačný duel Davisovho pohára proti Slovensku, počas celého zápasu s Pouilleom nebol vo svojej koži. Nemal takú vysokú percentuálnu úspešnosť prvého podania ako v predchádzajúcich dueloch Melbourne, pri dlhších výmenách bol príliš pasívny. V závere štvrtého setu pri dvoch mečbaloch Pouillea predviedol na sieti skvelé voleje, no pri treťom skončila loptička z jeho rakety v aute.

Muži - dvojhra - štvrťfinále:

Lucas Pouille (28-Fr.) - Miloš Raonič (16-Kan.) 7:6 (4), 6:3, 6:7 (2), 6:4
 

Vyberte región