Bilancia pretrhnutia priehrady v Brazílii sa zvýšila na 84 obetí

30.01.2019 Celý región

Sao Paulo 29. januára (TASR) - Bilancia obetí minulotýždňového pretrhnutia priehrady na juhovýchode Brazílie vzrástla na 84 mŕtvych. Stále je nezvestných 276 ľudí, informovala v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady.

Predchádzajúca oficiálna bilancia hovorila o 65 mŕtvych a 292 nezvestných. O zvýšení počtu obetí informoval v utorok hovorca úradu civilnej ochrany v brazílskom štáte Minas Gerais. Doposiaľ sa podľa neho podarilo identifikovať 42 mŕtvych tiel.

Priehrada pri bani Córrego do Feijao nachádzajúca sa neďaleko mesta Brumadinho sa pretrhla v piatok 25. januára, v dôsledku čoho sa masa hlušiny prehnala cez časť areálu bane a priľahlé osady.

V zasiahnutej oblasti pokrytej bahenným nánosom prebiehajú už päť dní intenzívne pátracie operácie. Podľa záchranárov, ktorí prehľadávajú bahenné nánosy, je však veľmi nepravdepodobné, že by sa našli ešte nejakí preživší.

Brazílska polícia zdržala už päť osôb podozrivých z podielu na pretrhnutí priehrady. Ide o troch pracovníkov veľkého ťažobného koncernu Vale, ktorý baňu prevádzkuje, a tiež o dvoch externých odborníkov, ktorí naposledy kontrolovali stabilitu hrádze.
 

Vyberte región