DAVIS CUP: Tenisti Austrálie postúpili do Madridu

02.02.2019 Celý región

Bratislava 2. februára (TASR) - Tenisti Austrálie postúpili na finálový turnaj Davisovho pohára do Madridu. V Adelaide vyhrali nad Bosnou a Hercegovinou 4:0. Do 18-ky, ktorá sa predstaví v Madride idú aj Taliani, ktorí vyhrali v Indii 3:1, resp. Japonci, ktorí uspeli v Číne 3:2. Z postupu sa tešia aj v Kazachstane, domáci reprezentanti v Astane vedú nad Portugalskom 3:1.

Do Madridu postúpili aj Nemci, ktorí po štvorhre vedú nad Maďarmi 3:0.

Kvalifikácia o postup na finálový turnaj Davisovho pohára:

Adelaide

Austrália - Bosna a Hercegovina 4:0
John Millman - Damir Džumhur 6:3, 6:2
Alex de Minaur - Mirza Bašič 6:3, 7:6 (0)
John Peers, Jordan Thompson - Mirza Bašič, Tomislav Brkič 7:5, 6:1
Alexei Popyrin - Nerman Fatič 6:1, 7:6 (2)

Kuang-čou

Čína - Japonsko 2:3
Če Li - Jošihito Nišioka 6:3, 6:2
Ce Čang - Taro Daniel 6:7 (3), 4:6
Mao-Sin Kung, Ce Čang - Ben McLachlan, Jasutaka Učijama 5:7, 7:5, 6:4
I-ping Wu - Nišikoka 2:6, 0:6
Li - Daniel 3:6, 7:6 (4), 3:6

Kalkata

India - Taliansko 1:3
Ramkumar Ramanathan - Andreas Seppi 4:6, 2:6
Prajnesh Gunneswaran - Matteo Berrettini 4:6, 3:6
Rohan Bopanna, Divij Sharan - Matteo Berrettini, Simone Bolelli 4:6, 6:3, 6:4
Gunneswaran - Seppi 1:6, 4:6
Taškent

Uzbekistan - Srbsko 2:3
Sanjar Fajziev - Dušan Lajovič 6:7 (4), 3:6
Denis Istomin - Filip Krajinovič 2:6, 4:6
Fajziev, Istomin - Nikola Milojevič, Viktor Troicki 2:6, 6:1, 6:3
Istomin - Lajovič 6:3, 6:4
Sandžar Fajziev - Filip Krajinovič 6:4, 3:6, 0:66:4

Astana

Kazachstan - Portugalsko 3:1
Alexander Bublik - Joao Sousa 6:7 (1), 6:4, 6:4
Michail Kukuškin - Pedro Sousa 6:2, 6:0
Timur Chabibulin, Aleksandr Nedovjesov - Gastao Elias, J. Sousa 6:3, 3:6, 4:6
Kukuškin - J. Souza 6:4, 6:1

Frankfurt

Nemecko - Maďarsko 5:0
Philipp Kohlschreiber - Zsombor Piros 6:7 (6), 7:5, 6:4
Alexander Zverev - Péter Nagy 6:2, 6:2
Tim Pütz, Jan-Lennard Struff - Gábor Borsos, Nagy 6:2, 6:3
Zverev - Borsos 6:3, 6:4
Kohlschreiber - Dávid Szintai 6:7 (5), 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk)

Uberlandia

Brazília - Belgicko 1:3
Thiago Monteiro - Arthur de Greef 6:3, 6:2
Rogerio Dutra Silva - Kimmer Coppejans 4:6, 4:6
Marcelo Melo, Bruno Soares - Sander Gille, Joran Vliegen 4:6, 6:7 (4)
Monteiro - Coppejans 3:6, 4:6:6, 4:6
Bogota

Kolumbia - Švédsko 4:0
Santiago Giraldo - Elias Ymer 6:4, 6:4
Daniel Galan - Mikael Ymer 6:1, 6:2
Juan-Sebastian Cabal, Robert Farah - Markus Eriksson, Robert Lindstedt 6:3, 6:4
Alejandro Gonzalez - Ymer 6:3, 6:3

Ostrava

Česko - Holandsko 1:3
Jiří Veselý - Tallon Griekspoor 5:7, 6:4, 6:4
Lukáš Rosol - Robin Haase 2:6, 4:6
Rosol, Veselý - Haase, Jean-Julien Rojer 6:7 (5), 6:3, 6:7 (7)
Jiří Lehečka - Haase 4:6, 6:2, 3:6

Biel

Švajčiarsko - Rusko 1:3
Henri Laaksonen - Daniil Medvedev 6:7 (8), 7:6 (6), 2:6
Marc-Andrea Hüsler - Karen Chačanov 3:6, 5:7
Jerome Kym, Laaksonen - Jevgenij Donskoj, Andrej Rubľov 4:6, 6:3, 7:6 (1)
Laaksonen - Chačanov 7:6 (2), 6:7 (6), 4:6
 

Vyberte región