Návšteva kráľovnej je pre bratislavský pár bonusom k dovolenke

24.10.2008 Poprad

Starý Smokovec 24. októbra (TASR) – Bonusom k dovolenke bude pre Danielu a Pavla z Bratislavy možnosť byť svedkami návštevy britskej kráľovnej Alžbety II. s manželom princom Philipom, vojvodom z Edinburghu vo Vysokých Tatrách.
Pri hoteli Grand v Starom Smokovci, kde kráľovský pár privítajú prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič s manželkou a primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš, sa už od rána schádzajú ľudia. „Sme ubytovaní kúsok odtiaľto, preto sme vedeli, že bude uzávierka. Tak sme sa vybrali trošku skôr, aby sme to stihli, \" povedala pre TASR Bratislavčanka Daniela.
Tatranské končiare sú od rána zahalené v hmle, ale podľa riaditeľa Tatranských lanových dráh Dušana Slavkovského je na Lomnickom štíte slnečné počasie. Tatranci preto dúfajú, že do príchodu britskej panovníčky sa hmla rozplynie a Tatry sa jej ukážu v plnej kráse. Zimnú atmosféru Vysokých Tatier jej priblíži snehový poprašok na Hrebienku, kam sa vyvezie lanovou dráhou po privítaní.

Daniela: \"Sme tu v Smokovci na dovolenke, akurát zajtra končíme a prišli sme sa pozrieť aj na kráľovnú. Tým, že sme tu kúsok ubytovaní, tak sme vedeli, že bude nejaká uzávierka, že už nepustia ani hore, tak sme sa vybrali trošku skôr. To je ozaj taký zážitok ešte, taká bodka na záver. \"
 

Vyberte región