V hokejovej aréne v Poprade očakávajú príchod kráľovského páru

24.10.2008 Poprad

Poprad 24. októbra (TASR) – Od skorých ranných hodín pokračujú v areáli popradskej hokejovej Aquacity Arény prípravy na uvítanie britskej kráľovnej Alžbety II. a jej manžela princa Philipa, vojvodu z Edinburghu.
Britská panovníčka spolu s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom približne o 13.15 h vhodia slávnostné úvodné buly hokejového exhibičného stretnutia medzi domácim HK Aquacity ŠKP Poprad a anglickým Guildford Flames Ice Hockey Club. Hokejisti tímu z anglickej Premier League sa na štadión začali presúvať už dve a pol hodiny pre zápasom.
V rámci bezpečnostných opatrení zaujali príslušníci polície a poriadkových síl svoje posty krátko po 9. h. Kráľovná Alžbeta II. prejde priamo až na ľadovú plochu po špeciálnom protišmykovom koberci.
Pred priateľským zápasom vystúpi v hokejovej aréne s tromi skladbami aj Peter Pačut, ktorý je známy hlavne piesňami z repertoáru britskej skupiny Queen. \"Teším sa, že môžem spievať pri takejto vzácnej príležitosti. Najskôr divákom zaspievam dve piesne od tejto legendárnej skupiny a po príchode Jej veličenstva príde na rad jej obľúbená skladba We Are The Champions, \" uviedol po skúške pre TASR Pačut.
Priestory pred zimným štadiónom v týchto chvíľach začínajú zapĺňať stovky fanúšikov hokeja, ale i tých, ktorých na priateľské stretnutie prilákala návšteva britského manželského páru.
 

Vyberte región