Prihlášky do súťaže Stropkovská hudobná liga sa prijímajú do 20.novembra

28.10.2008 Prešov

Stropkov 28. októbra (TASR) – Do tretieho ročníka Stropkovskej hudobnej ligy, ktorú organizuje mesto Stropkov, tamojšie ABC centrum voľného času a Občianske združenie YUVEN, sa môžu amatérski speváci a hudobné skupiny ...
Základné kolá tejto súťažnej prehliadky prebehnú od 13. decembra do 16. januára 2009. Finále, do ktorého postúpi šesť najlepších interpretov, naplánovali organizátori podujatia na 24. januára budúceho roka. \"Stropkovská hudobná liga si kladie za cieľ podporovať talentovaných hudobníkov v širšom rozsahu a najlepším kapelám ponúkneme spoluprácu aj v ďalšom období. Chceme využiť naše skúsenosti v maximálnej miere na to, aby sa liga pre jej účastníkov stala odrazovým mostíkom k naštartovaniu ďalšej hudobnej kariéry, \" zdôraznil riaditeľ súťaže Martin Blaško. Víťaz ligy získa právo nahrať album v hudobnom štúdiu a natočiť profesionálny videoklip. Okrem vecných cien bude víťazná skladba súťaže nasadená v sieti jukeboxov po celom východnom Slovensku a v rámci vysielania celoslovenskej káblovej hudobnej televízie.
V priebehu nasledujúceho roka sa plánujú organizátori tohto podujatia podieľať na usporiadaní niekoľkých ďalších akcií v Stropkove a v rekreačnej oblasti Domaša – Valkov, kde môžu vytvoriť priestor na prezentáciu účastníkov hudobnej ligy v rámci kultúrneho programu.
Víťazom prvého ročníka tejto súťažnej prehliadky amatérskych spevákov a hudobných skupín, ktorú v Stropkove organizujú od roku 2004, sa stala dnes už populárna prešovská kapela Heľenine oči. V druhom ročníku dominovala skupina So Fine z Humenného, ktorá zvíťazila aj v 20. ročníku autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad.
 

Vyberte región