Na MS v hokeji sa dostanete za kryptomenu. Je krytá zlatom

01.03.2019 Bratislava

Bratislava 1. marca (OTS) - Finále Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 sa koná 26. mája 2019 v Bratislave a lístky sú dostupné nielen v klasickom predaji, ale po prvý raz aj v mene OneGram. Ide o kryptomenu, krytú zlatom, ktorú vyvinul tím IT developerov zo skupiny 01People v Bratislave so sídlom v Dubaji.

“Je to pre nás obrovská česť, je to prelom, je to výsledok všetkého o čo sme sa snažili dlhú dobu,” vyhlásil zakladateľ a CEO spoločnosti OneGram Ibrahim Mohammed. “Našou ambíciou je vytvárať nové riešenia pre našich používateľov. V tomto prípade, zažiť skvelú atmosféru zápasu dvoch špičkových svetových hokejových tímov. OneGram tu bude ešte dlho. Vytvorili sme stabilný menový trh a máme v pláne ísť stále ďalej dopredu.“

S kryptomenou sa obchoduje od roku 2010. Prvou transakciou bola objednávka pizze za 25$ kalifornským programátorom a šlo o najdrahšiu pizzu na svete. 9 mesiacov po platbe stúpla hodnota tej objednávky na 10.000$ a v roku 2018 dosahovala výšku 80 miliónov dolárov.

Dnes už kryptomenou platíme v kaviarňach, reštauráciách, lekárňach, kupujeme elektroniku, nábytok, aj značkové hodinky či zážitkové služby. Za OneGram sa od roku 2018 v Dubaji kupujú reality a prebiehajú rokovania o kúpe áut v tejto mene.

“Kryptomena krytá zlatom je určená predovšetkým pre konzervatívnych investorov, pretože im dáva istotu. Očakávame, že v budúcnosti bude uplatniteľná nielen na finančné transakcie, ale aj na údaje, ktoré doposiaľ vyžadovali vyššiu schvaľovaciu inštitúciu. Napríklad pre doručovateľské služby,” dodáva Ibrahim Mohammed.

83. ročník Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji sa uskutoční 10. - 26. mája 2019 v Bratislave a Košiciach. Lístky na finále kúpite za kryptomenu na www.onegramterminal.com.

O skupine 01People
01People je skupina technologických, marketingových a biznis inovátorov, vyvíjajúcich fintech produkty s globálnym dosahom. Jadro skupiny tvoria Slováci so zmyslom pre inováciu Roman Kučera, Roman Neczli, Patrik Kmeč and Ladislav Pásztor. „Napriek časovej náročnosti dokázal náš developerský tím pripraviť projekt OneGramTerminal vo veľmi krátkom čase. Je to skvelá príležitosť, keďže našim cieľom bolo priniesť skutočné využitie OGC v reálnom svete,’’ vyjadruje spokojnosť Peter Hasák, Chief Operating Officer at 01People.

OneGram je jedinečná kryptomena krytá zlatom. To znamená, že každá "minca" je krytá 1 gramom fyzického zlata, čo z nej robí stabilnú kryptomenu, tzv. stable coin. Zároveň zahŕňa model stúpajúcej hodnoty, keď poplatok z každej transakcie slúži na posilnenie krytia tejto meny zlatom.
 

Vyberte región