Prešovský kraj si vysúťažil 9600 euro určených na úpravu školských toaliet!

10.03.2019 Bratislava

Piaty ročník súťaže Domestos pre školy sa dočkal svojho finále. Ocenenie si prebralo päť základných a štyri materské školy z celého Slovenska. Mimoriadny úspech zaznamenali školy a škôlky z Prešovského kraja.
 
Hlavná cena putuje do Udavského
 
Víťazom súťaže sa stala Základná škola s materskou školou Udavské, ktorá dosiahla najväčší počet bodov na žiaka z celého Slovenska. Tie získala vďaka hlasovaniu, zbieraniu bodov za nákup a plneniu súťažných úloh so svojimi žiakmi. „Povinné aktivity boli štyri a všetky boli koncipované tak, aby viedli k zlepšeniu hygienických návykov detí. Žiakov úlohy veľmi bavili a zapájali sa tak s veľkým nadšením. Hlavná cena je zaslúženou odmenou, “ uviedla riaditeľka víťaznej školy Mgr. Miroslava Pauliková. Súťažné aktivity hodnotí pozitívne aj riaditeľka Materskej škôlky Sabinov. Škôlka vo svojej kategórii obsadila druhé miesto a na opravu sociálnych zariadení tak získala 1700 euro.
 
Šanca aj malé škôlky a školy
 
Súťaž dáva šancu veľkým aj malým školám. V mnohých projektoch by práve veľkosť školy mohla byť prekážkou. Domestos pre školy však nezohľadňuje len celkový počet aktivít, ktoré škola splnila, ale taktiež prepočet bodov na žiaka. Šancu uspieť tak majú aj malotriedne školy či škôlky. Dôkazom je základná škola Hervantov a materská škôlka Sabinov, ktorým sa v súťaži podarilo uspieť. Do Hervantova tak putuje na úpravu školských toaliet 2700 euro, do Giraltoviec 1700 euro.
 
Konkurencia je stále väčšia
 
Značka Domestos sa už päť rokov snaží o premenu hygienického zázemia v školách a škôlkach. Prihlásených škôl však z roka na rok pribúda. „Vďaka projektu môže denne navštevovať kompletne zrekonštruované školské toalety až 7 000 detí. Počet škôl zaujímajúcich sa o súťaž každým rokom narastá. To nás na jednu stranu teší, na druhej strane to ale znamená, že je tu stále veľký počet škôl, ktoré by renováciu potrebovali,“ komentuje úspech súťaže brandmanager značky Domestos Vojtěch Buřič.
 

Vyberte región