Priemyselný park vo Vranove je v štádiu kolaudácie

03.11.2008 Celý región

Vranov nad Topľou 3. novembra (TASR) - Priemyselný park Ferovo vo Vranove nad Topľou, ktorý sa bude rozprestierať na ploche 19 hektárov, je v štádiu kolaudácie. Jeho slávnostné otvorenie sa uskutoční v piatok 21. novembra.
\"My v tom priemyselnom parku máme ešte ďalšie hektáre, ktoré sa dajú zužitkovať na priemyselnú výrobu. Rátame s tým, že priemyselný park bude v takom stave, že investori, s ktorými prebiehajú rokovania, budú môcť pripravovať výstavbu svojich hál, \" uviedol dnes pre TASR primátor Vranova Tomáš Lešo. Dodal, že mesto získalo na výstavbu parku vyše 130 miliónov Sk (4,315 milióna eur).
V novom parku by malo nájsť zo začiatku pracovné uplatnenie 560 ľudí. Samospráva počítala ešte pred vypuknutím svetovej finančnej krízy s tým, že do mesta prídu investori, ktorí ponúknu podstatne vyšší počet pracovných miest. Ako sa však situácia vyvinie, nevie nikto momentálne predpokladať.
Počet investorov, s ktorými mesto v súčasnosti rokuje, nechcel primátor spresniť. Doplnil, že ide o slovenských aj zahraničných investorov, ktorí sa budú orientovať na produkciu v oblasti strojárskej výroby, laboratórnych činností a zariadení, textilnej výroby orientovanej na zdravotníctvo, výrobu izolačných materiálov a pod.

Lešo: \"Pri tom priemyselnom parku máme ešte ialšie hektáre, ktoré sa dajú zužitkova? na priemyselnú výrobu. Rátame s tým, že priemyselný park bude v takom stave, že investori, s ktorými prebiehajú rokovania, budú môc? pripravova? výstavbu svojich hál. \"
 

Vyberte región