Vláda schválila zákon pre prípad tvrdého brexitu

13.03.2019 Bratislava

Bratislava 13. marca (TASR) – Vláda SR v stredu schválila návrh zákona, ktorým upravuje pomocou prechodných ustanovení viacero zákonov pre prípad tvrdého brexitu. Zámerom predkladaného materiálu je prijať potrebné opatrenia, ktoré SR pripravia na túto situáciu a minimalizujú aspoň niektoré, bezprostredne hroziace negatívne dosahy, uvádza schválený materiál. Vláda zároveň schválila pre tento zákon skrátené legislatívne konanie.

"Vzhľadom na aktuálny vývoj bolo plánovanie núdzových opatrení pre prípad brexitu bez dohody v poslednom období zintenzívnené, výsledkom čoho je predkladaný materiál," píše sa v dôvodovej správe. Legislatívou bude v prípade jej schválenia parlamentom pozmenených 19 zákonov, okrem iných napríklad zákon o daňových poradcoch, zákon o príspevku na pohreb, zákon o sociálnom poistení či zákon o službách zamestnanosti.

Riziko odchodu Spojeného kráľovstvá z Európskej únie bez dohody sa opäť zvýšilo v utorok (12. 3.) keď britský parlament už po druhý raz odmietol zmluvu o odchode Británie z Európskej únie, ktorú dosiahla vláda premiérky Theresy Mayovej.
 

Vyberte región