Šefčovič: O post ministra financií nemám záujem, dokončím mandát v EK

09.04.2019 Celý región

Brusel 9. apríla (TASR) - O ponuke stať sa ministrom financií SR sa slovenský eurokomisár Maroš Šefčovič dozvedel v utorok iba nepriamo, z médií. V rozhovore pre médiá v Bruseli naznačil, že o túto pozíciu nemá záujem a chce dokončiť svoj mandát v exekutíve EÚ.

Šefčovič, ktorý v utorok vo funkcii podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu pred európskymi novinármi predstavil štvrtú správu o stave Energetickej únie, po tlačovej besede upozornil, že nemá záujem stať sa ministrom financií SR.

Túto možnosť v utorok naznačil premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD).

"Práve som skončil intenzívnu prezidentskú kampaň a vrátil som sa späť k povinnostiam, ktoré mám v EÚ. Môj mandát končí koncom októbra a viackrát som povedal, že mám ambíciu pokračovať ako komisár aj v ďalšej komisii. Toto sú moje priority a chcem sa tomu venovať," opísal situáciu.

Slovenský eurokomisár priznal, že o tejto správe sa dozvedel z médií, žiadnu konkrétnu ponuku nedostal a zopakoval, že všetci na Slovensku vedia o jeho zámere pokračovať v exekutíve EÚ, kde jeho súčasný mandát končí 31. októbra.
 

Vyberte región