Akčné plány okresov Michalovce a Stropkov sú o pracovných miestach

15.04.2019 Bratislava

Bratislava 15. apríla (TASR) – Akčné plány rozvoja okresov Michalovce a Stropkov sa prednostne zameriavajú na vytvorenie nových pracovných miest a zlepšenie podmienok života svojich obyvateľov. Rada pre rozvoj najmenej rozvinutých okresov ich schválila v pondelok. Médiá o tom informoval Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII).

"Nielen nové pracovné miesta, ale aj skvalitnenie života obyvateľov pomôže tomu, aby sa najmenej rozvinuté okresy nevyľudňovali a ľudia tu žili rovnako plnohodnotne, ako v iných častiach Slovenska," povedal v tejto súvislosti vicepremiér Richard Raši (Smer-SD).

Okres Michalovce sa v akčnom pláne sústredí najmä na ekonomický rozvoj a zamestnanosť. Chce tiež rozvíjať cestovný ruch, obnovovať obce, prioritou je kvalita životného prostredia a rozvoj ľudských zdrojov. Opatrenia si okres rozvrhol na tri roky, počas ktorých chce vytvoriť 824 nových pracovných miest do roku 2022.

Akčný plán okresu Stropkov je rozdelený na niekoľko prioritných oblastí. Okres plánuje rozvíjať ekonomiku a inovácie aj ľudské zdroje. Primárnym cieľom je zlepšovať podmienky pre život. V priebehu piatich rokov by malo v okrese vzniknúť 261 nových pracovných miest.

Oba plány najskôr schválili výbory v okresoch, až potom sa dostali na rokovanie rady. Následne sa nimi bude zaoberať vláda a po schválení kabinetom sa začnú pripravovať zmluvy na poskytnutie regionálneho príspevku, uzatvára úrad vicepremiéra.
 

Vyberte región