Školákov čakajú po Veľkej noci maturity a prijímacie pohovory

24.04.2019 Bratislava

Bratislava 24. apríla (TASR) – Po skončení šesťdňového voľna (18. – 23. apríla) v rámci veľkonočných prázdnin si približne 474.000 žiakov základných škôl a zhruba 207.000 školákov v stredu opäť zasadlo do školských lavíc. Niektorých z nich do konca školského roka čakajú ešte prijímacie pohovory či maturitné skúšky.

Najbližšie voľno budú mať žiaci cez letné prázdniny. V tomto školskom roku sa začnú v pondelok 1. júla.

"Predtým však niektorí z nich budú musieť absolvovať prijímacie skúšky na stredné školy, ktoré sa budú konať v dvoch termínoch, a to 13. a 16. mája," uviedlo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Rovnako si otestujú svoje vedomosti získané počas štúdia aj maturanti, pretože sa v dňoch 20. mája až 7. júna uskutočnia ústne maturity. "O tom, ako obstáli v externej časti maturitnej skúšky, sa dozvedia v dňoch 3. až 6. mája. Vtedy budú ich výsledkové listiny (spolu za riadny aj náhradný termín) doručené do škôl," poznamenal rezort školstva. Výsledky žiakov externej časti maturitnej skúšky v elektronickej podobe budú mať riaditelia škôl k dispozícii 2. mája.

Záver školského roka bude dôležitý aj pre absolventov stredných odborných škôl. Od 16. do 30. júna sa uskutočnia záverečné skúšky, ktorými ukončia svoje stredoškolské vzdelávanie.
 

Vyberte región