Homola v Spa na 3. mieste

09.06.2019 Celý región

Stavelot 9. júna (TASR) - Slovenský automobilový pretekár Matej Homola obsadil v druhých pretekoch podujatia na belgickom okruhu Spa-Francorchamps 3. miesto, čím o štyri priečky vylepšil svoju pozíciu z prvej jazdy. Triumfoval Francúz Julien Briché na Peugeote, ktorý sa dostal aj na prvú priečku v priebežnom hodnotení. V ňom patrí Homolovi 6. pozícia.

Seriál TCR bude pokračovať ďalším podujatím v sobotu 13. júla na Red Bull Ringu v Rakúsku. Homola začal víkend 7. miestom v kvalifikácii, ktoré si následne zopakoval aj v prvých pretekoch. V nich bol najrýchlejší spomedzi všetkých 11-tich jazdcov, ktorí pretekali na vozidlách Hyundai. Podarilo sa mu to aj napriek skutočnosti, že jeho automobil mal zredukovaný výkon na 97,5 %.

Dnešné preteky začal z druhého radu, zo 4. miesta. "Pre mňa to bol veľmi dobrý výsledok a celkovo vydarený víkend. Je pekné byť späť po minulom frustrujúcom podujatí na Hockeheime. Moje auto bolo dobré, ale Briché s Clairetom boli rýchlejší ako ja a nemohol som si udržať tempo," poznamenal Homola.

Priebežné poradie seriálu TCR (po 6 zo 14 pretekov):

1. Julien Briché (Fr./Peugeot) 147 bodov
2. Gilles Magnus (Belg./Audi) 134
3. Santiago Urrutia (Urug./Audi) 123 bodov
4. Aurélien Comte (Fr./Peugeot) 120
5. Josh Files (V.Brit./Hyundai)
6. Matej HOMOLA (SR/Hyundai) 102
 

Homola v SPA napokon druhý, Claireta dodatočne penalizovali

Stavelot 9. júna (TASR) - Slovenský automobilový pretekár Matej Homola obsadil na pretekoch na belgickom okruhu Spa-Francorchamps napokon 2. miesto. K úprave poradia prišlo po dodatočnej penalizácii Jimmyho Claireta, ktorý pôvodne obsadil 2. priečku. Francúza potrestali za kolíziu so Slovincom Dušanom Borkovičom.

Slovenský pretekár má v priebežnom poradí seriálu TCR na konte 107 bodov a patrí mu 5. priečka. Druhý zo Slovákov Martin Ryba získal v Belgicku prvých 5 tohtosezónnych bodov a priebežne je na 27. pozícii.

Seriál TCR bude pokračovať ďalším podujatím v sobotu 13. júla na Red Bull Ringu v Rakúsku.

Priebežné poradie seriálu TCR (po 6 zo 14 pretekov):

1. Julien Briché (Fr./Peugeot) 147 bodov
2. Gilles Magnus (Belg./Audi) 134
3. Aurélien Comte (Fr./Peugeot) 123
4. Josh Files (V.Brit./Hyundai) 115
5. Matej HOMOLA (SR/Hyundai) 107
...
27. Martin RYBA (SR/Honda) 5.
 
 

Vyberte región