Vo Veľkom Šariši si pripomínajú 100 rokov organizovaného športu

22.06.2019 Prešov

Veľký Šariš 22. júna (TASR) – Oslavy storočnice organizovaného športu v meste si v sobotu pripomínajú v priestoroch Telovýchovnej jednoty (TJ) Slavoj vo Veľkom Šariši. Podujatie odštartovali tenisti. Program vyplní kolkársky turnaj, futbalové turnaje pre dospelých i pre deti, festival dievčenského futbalu, vystúpenia teakwondo, súťaže vo varení kotlíkového guláša, rôzne zábavné atrakcie aj ohňostroj.

Na oslavách sa zúčastňujú športovci, športoví fanúšikovia, zástupcovia Slovenského futbalového zväzu, partnerských miest z poľského Grybowa, maďarského Nyírteleku a ukrajinskej obce Rakošino.

"Ťahákom podujatia bude podvečerné vystúpenie kapiel Hex a Chiki liki tu-a. O 21.00 h sa začne diskotéka s dídžejom Inkosom. Pred polnocou bude čakať na všetkých prítomných laserová šou," povedala Mária Gáborová z kultúrno-informačného centra, ktoré spolu s mestom oslavy organizuje.

"Dnešok patrí veľkošarišským športovcom, na ktorých môžeme byť právom hrdí a ktorí v tomto roku oslavujú 100. výročie vzniku organizovaného športu v našom meste. Za takúto úctyhodnú dobu sa zrodili mnohé hviezdy vo futbale či kolkoch. Ale úspechy neobišli ani našich tenistov, bežcov, lyžiarov či hokejistov. Mládež v našom meste bola a je vedená k športovým návykom, disciplíne a zdravému životnému štýlu," povedal primátor Veľkého Šariša Viliam Kall.

Veľkošarišan Kristián Kozma si za svoj šport vybral krasokorčuľovanie, ktorému sa venuje 11 rokov. "Mám veľa dobrých umiestnení z pretekov, ale medzi tie najlepšie patria jedno strieborné a dve bronzové umiestnenia na majstrovstvách Slovenska," povedal.

Bohatú históriu v meste má futbal. "Je pravidelne najnavštevovanejším kultúrno-športovým podujatím. Najväčším úspechom nášho klubu bola účasť na tretej lige v rokoch 1996 až 2002 a 2004 až 2012," priblížil prezident FC Pivovar Veľký Šariš František Sabol. Silným športom vo Veľkom Šariši sú tiež kolky. "Majú dlhoročnú históriu a ako jediný oddiel z nášho mesta je dlhodobo účastníkom najvyšších slovenských súťaží. Tretí rok reprezentujeme mesto na najvyššej česko–slovenskej Interlige. Naši hráči sú prevažne vychovávaní z mládežníckych kategórií," dodal vedúci TJ Slavoj Veľký Šariš Peter Peregrin.
 

Vyberte región