Rytieri na Devíne pripomenú obdobie uhorsko-tureckých vojen

06.07.2019 Bratislava

Bratislava 6. júla (TASR) – Pre fanúšikov histórie majú tip na sobotňajší program Rytieri na Devíne. Členovia Tovarišstva starých bojových umení a remesiel Tobstabur v programe predstavia obdobie 16. a 17. storočia, poznačené uhorsko-tureckými vojnami.

Ako informujú organizátori na webovej stránke, brány hradu Devín sa pre návštevníkov otvoria o 10.00 h, otvárací ceremoniál je na programe o hodinu neskôr. "V špeciálnych bodoch programu a šermiarskych súbojoch predstavíme hrdinov protitureckých bojov, pripomenieme mená ako Mikuláš Zrínsky, Juraj Šucha, ale aj Juraj Thurzo,“ informovala TASR Katarína Uríková z tovarišstva. Atrakciou podujatia bude o 16.00 h premiérový Uhorský rytiersky turnaj. "Rytieri z uhorskej zeme si v ňom zmerajú sily s bojovníkmi z Osmanskej ríše," dodala Uríková.

V programe je tiež recitál renesančnej, uhorskej a tureckej hudby a poézie, počas celého dňa sa návštevníci môžu zabaviť v dobovej strelnici, navštíviť mučiareň, alebo zavítať do stánkov remeselníkov. Pripravený je aj program pre deti.
 

Vyberte región