WIMBLEDON: Polášek s Dodigom postúpili už do štvrťfinále štvorhry

08.07.2019 Celý región

Wimbledon 8. júla (TASR) - Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sa prebojovali už do štvrťfinále štvorhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V osemfinále si poradili so šestnástym nasadeným chorvátskym párom Nikola Mektič, Franko Škugor 7:6 (5), 6:4, 7:6 (3). Slovensko malo naposledy zastúpenie medzi elitnou osmičkou v mužskom wimbledonskom debli v roku 2005, keď do štvrťfinále postúpil tandem Dominik Hrbatý, Michal Mertiňák.

Polášek, ktorý sa vlani po piatich rokoch vrátil do tenisového profikolotoča. figuruje v onlajn vydaní svetového deblového rebríčka už na 59. mieste. S Dodigom, wimbledonským finalistom z roku 2013, majú na tráve All England Clubu už istú spoločnú prémiu 67.000 libier. V dueli o postup do semifinále narazia na nenasadenú novozélandsko-holandskú dvojicu Marcus Daniell, Wesley Koolhof.

Muži - štvorhra - osemfinále:

Ivan Dodig, Filip POLÁŠEK (Chor./SR) - Nikola Mektič, Franko Škugor (16-Chor.) 7:6 (5), 6:4, 7:6 (3)
 

Nadal postúpil suverénne do štvrťfinále dvojhry

Wimbledon 8. júla (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do štvrťfinále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Dvojnásobný šampión z trávy All England Clubu zdolal v osemfinále ako nasadená trojka Portugalca Joaa Sousu 6:2, 6:2, 6:2.

V dueli o postup do semifinále ho čaká víťaz amerického derby medzi Samom Querreym a Tenysom Sandgrenom.

Muži - dvojhra - osemfinále:

Rafael Nadal (3-Šp.) - Joao Sousa (Portug.) 6:2, 6:2, 6:2
 
 

Vyberte región