TRAGICKÁ NEHODA: Pri Turni nad Bodvou vyhasli tri ľudské životy

12.07.2019 Košice

Turňa nad Bodvou 12. júla (TASR) – Čelnú zrážku dvoch áut v piatok podvečer v katastri obce Turňa nad Bodvou v okrese Košice-okolie neprežili traja ľudia. Informuje o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti.

"Ďalšie štyri osoby, z ktorých dve museli hasiči z vozidiel vyslobodzovať hydraulickým zariadením, utrpeli zranenia rôzneho charakteru," uvádza.

Ako pre TASR potvrdila Zuzana Turočeková z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE, na mieste tragickej nehody okrem hasičov zasahuje aj záchranársky vrtuľník z Košíc.

Na mieste je aj polícia. "Udalosť dokumentujeme. Doprava je v úseku aktuálne odklonená, obchádzka vedie cez Moldavu nad Bodvou - Budulov - Peder - Žarnov," uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Košice Jana Mésarová s tým, že premávku riadia dopravní policajti.
 
Doplnené:
 
Turňa nad Bodvou 12. júla (TASR) – Počet obetí piatkovej dopravnej nehody neďaleko obce Turňa nad Bodvou v okrese Košice-okolie stúpol na štyri.

"Na mieste zahynuli tri osoby, ďalšia po prevoze do nemocnice a tri osoby sú zranené," informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach na sociálnej sieti.

K čelnej zrážke dvoch áut došlo v piatok krátko po 18.00 h. Ako predtým uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), hasiči hydraulickým zariadením z vozidiel vyslobodzovali dvoch ľudí. Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník z Košíc.
 

Vyberte región