Večerné prehliadky Bojnického zámku odhalia jeho históriu i legendy

13.07.2019 Prievidza

Bojnice 13. júla (TASR) - Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum Bojnice prináša počas leta návštevníkom možnosť poprechádzať sa po komnatách Bojnického zámku aj vo večerných hodinách. Počas prehliadok budú môcť spoznať históriu tejto pamiatky, ako i legendy, ktorými je opradená. Informovala o tom Petra Gordíková z oddelenia marketingu bojnického múzea.

"Večerným zámkom prevedú návštevníkov lektori v dobových kostýmoch. Kde-tu im spoločnosť dotvoria aj duchovia bývalých obyvateľov zámku," načrtla Gordíková.

Biela pani s alabastrovou pleťou návštevníkom odhalí tajomstvo toho, prečo sa nocou túla po zámku. Posledný šľachtický majiteľ nechá hostí nahliadnuť do svojho srdca a podelí sa s nimi o príbeh svojej lásky. Čierna pani zahalená v nadýchanom čiernom závoji rozpovie príbeh nešťastnej lásky a manželstva bez dôvery. Chýbať nebude ani rozprávanie o Pókyho dukátoch a príbeh o skamenenom vajci.

Špeciálnu prehliadku zámku budú môcť návštevníci absolvovať 19. a 20. júla, 2. a 3. augusta, 16. a 17. augusta, 30. a 31. augusta, vo všetkých termínoch so začiatkom o 20.00 h.
 

Vyberte región