NEPOUČITEĽNÝ: Trenčan počas 2 dní opakovane nafúkal cez jedno promile

26.07.2019 Trenčín

Trenčín 26. júla (TASR) - Vodičovi z Trenčína počas dvoch rôznych dní tohto týždňa policajti opakovane namerali cez jedno promile. Päťdesiatdvaročný muž čelí obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, obviniť ho má polícia z toho istého činu ešte raz. TASR o tom v piatok informovala Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

"Muža jazdiaceho na Fiate Brava zastavili a kontrolovali policajti po prvý raz 22. júla krátko pred 20.30 h na Jesenského ulici. Vodič sa podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,56 mg/l (1,17 promile) alkoholu v dychu," uviedla Antalová.

Policajti vodičovi v zmysle zákona obmedzili osobnú slobodu a po vytriezvení ho podľa nej obvinili z trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. "Druhý raz muža zastavili policajti 25. júla po 19.00 h na Námestí sv. Anny, po tom, čo spozorovali, že mu na aute nesvieti svetlo. Vyzvali ho k predloženiu dokladov, ktoré nemal, lebo mal zadržaný vodičský preukaz, ako i k dychovej skúške. V tomto prípade alkotest policajtom ukázal hodnotu 0,61 mg/l (1,27 promile) alkoholu v dychu. Po absolvovaní lekárskeho vyšetrenia bol Trenčan obmedzený na osobnej slobode. Po vytriezvení ho neminie ďalšie obvinenie z toho istého trestného činu," doplnila.

O tom, aký trest vodič dostane, bude rozhodovať Okresný súd v Trenčíne.
 

Vyberte región